Zakrzewo: XVI Przegląd Teatrów SPSK
Data publikacji: piątek, 17-04-2026
W Gminnym Ośrodku Kultury w Zakrzewie odbył się 16 kwietnia regionalny etap XVI Przeglądu Teatrów Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, w której wzięli udział uczniowie szkół w Modzerowie, Warząchewce Polskiej, Wólce Czepowej, Miesiączkowie, Lisewie Kościelnym, Łodzi, Pniewie i Siniarzewie.
Złotą maskę w kategorii klas 1-4 otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej za przedstawienie zatytułowane: „Szewczyk Dratewka – opowieść o dobru, które wraca”, natomiast wśród starszych uczniów od klasy 5 do 8, najlepsza okazała się grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Józefa Sáncheza del Rio w Siniarzewie, która zaprezentowała współczesną adaptację „Dziadów” Adama Mickiewicza.
Dzieci i młodzież z tych szkół wezmą udział w ogólnopolskim finale przeglądu w Częstochowie. Tematem tegorocznego XVI Przegląd Teatrów Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich są ponadczasowe wartości w literaturze i dramacie polskim.
Tekst i zdjęcie: ks. Julian Głowacki
Pozostałe aktualności
15.04.2026
30.03.2026
23.03.2026














