Turek: Koncert „Poznańskich Słowików”
Data publikacji: poniedziałek, 25-05-2026
W niedzielę 24 maja w kościele pw. św. Barbary wystąpił Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją Macieja Wielocha, z akompaniamentem Mirosława Gałęskiego i słowem o muzyce Krzysztofa Szanieckiego. Do programu koncertu pt. „Muzyczne oblicza Poznańskich Słowików” wybrano utwory muzyki sakralnej różnych epok. Zaprezentowano m.in. „Alleluja, chwalcie Pana” (G.G. Gorzycki), „Ave Maria” (T.L. de Victoria), „O Haupt voll Blut Und Wunden” (J.S. Bach) czy „Ave verum Corpus” (W.A. Mozart).
Na zakończenie koncertu słowa wdzięczności pod adresem Chóru wypowiedzieli ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz Parafii pw. św. Barbary, oraz Jan Smak, starosta Powiatu Tureckiego.
Koncert „Poznańskich Słowików” został zrealizowany we współpracy z samorządem: Powiatem Tureckim, Miastem Turek oraz Gminą Turek.
Pozostałe aktualności
06.06.2026
03.06.2026
18.05.2026





















