Regionalny Konkurs Poezji Religijnej zgromadził młodych miłośników słowa
Data publikacji: poniedziałek, 18-05-2026
W sobotę, 16 maja 2026 roku, w murach kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Służewie odbył się Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. Wydarzenie zgromadziło utalentowane dzieci ze szkół podstawowych z całego regionu, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie przed licznie zgromadzoną publicznością oraz komisją konkursową.
Łącznie wystąpiło 13 uczestników. Młodzi recytatorzy zachwycili jury i słuchaczy dojrzałością interpretacji oraz pięknym wykonaniem utworów autorstwa m.in. ks. Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły, Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza.
Po zakończeniu prezentacji jury udało się na obrady. W tym czasie uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.
Komisja konkursowa obradowała w składzie:
- ks. Jan Dominowski – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Służewie,
- Jarosław Cwynar – nauczyciel języka polskiego,
- Magdalena Kamedulska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Służewie.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło laureatów konkursu:
I miejsce – Nadia Głowacka (Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej)
II miejsce – Lena Borowicz (Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej)
III miejsce – Roksana Kuberska (Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Przybranowie)
Wyróżnienia otrzymały:
Aleksandra Zawichrowska (Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim)
Zuzanna Kuraczyk (Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Przybranowie)
Kornelia Ćwiklińska (Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej)
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody za udział w konkursie.
Organizatorzy podkreślają, że przygotowanie wydarzenia promującego piękno poezji oraz wartości duchowe wśród najmłodszych nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli. Szczególne podziękowania skierowano do Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski Andrzeja Olszewskiego oraz Starosty Aleksandrowskiej Lidii Tokarskiej za wsparcie finansowe konkursu. Wyrazy wdzięczności przekazano również Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc organizacyjną oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla uczestników.
Słowa uznania skierowano także do nauczycieli, opiekunów i rodziców za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu.
Tekst: Natalia Wajer
Pozostałe aktualności
06.06.2026
03.06.2026
25.05.2026
18.05.2026


















