Lipno: Droga krzyżowa ulicami miasta
Data publikacji: sobota, 12-04-2025
Jak w wielu miastach diecezji włocławskiej także i po ulicach Lipna 11 kwietnia br. przeszła tradycyjna droga krzyżowa. O godz. 18:00 wierni zgromadzili się w parafii bł. Michała Kozala na Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Rafał Zieliński, proboszcz parafii, a koncelebrował ks. kan. Mirosław Korytowski, dziekan lipnowski.
Homilię wygłosił ks. Piotr Wolny, wikariusz parafii bł. Michała Kozala, który swoje rozważanie oparł o słowa z piątkowej Ewangelii „Pisma nie można odrzucić” i dokonał ciekawej refleksji dotyczącej Jezusowego odniesienia do Psalmu 82 i słów, że wszyscy jesteśmy bogami. Homilista ukazał, że człowiek już tak dużo potrafi i chce być niemalże jak Bóg, to Stwórca pokazuje w osobie Chrystusa przykład pokory. „Wielu ludzi chciało być bogami, ale tylko jeden Bóg zechciał być człowiekiem”.
Po Mszy Świętej rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Jej rozważania, opracowane przez kaznodzieję, a mające odniesienie zarówno do spraw lokalnych jak też i świadectwa życia błogosławionej rodziny Ulmów, były czytane przez przedstawicieli wielu wspólnot, grup parafialnych oraz profesji zawodowych. Krzyż nieśli m.in. ministranci, chorzy, seniorzy, młodzież, dzieci, kapłani, członkowie kół różańcowych, matki, mężczyźni, wdowy i wdowcy, nauczyciele oraz lekarze. Wśród rozważań, a także niosących krzyż znaleźli się dzieci i pracownicy Katolickiego Przedszkola OAZA, które nosi od roku imię bł. rodziny Ulmów.
Trasa procesji wiodła do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie na zakończenie drogi krzyżowej ks. Mirosław, dziekan dekanatu lipnowskiego, podziękował wszystkim wiernym za obecność i odwagę w publicznym wyznaniu wiary oraz wyraził wdzięczność wobec policji oraz straży pożarnej, które pomagały w organizacji miejskiej drogi krzyżowej.
Tekst: ks. Piotr Wolny, zdjęcia: Waldemar Korczakowski
Pozostałe aktualności
19.05.2025
14.05.2025
07.05.2025
05.05.2025
05.05.2025