Brzeżno k. Konina: "Katoparty" dla młodzieży
Data publikacji: poniedziałek, 13-10-2025
W dniu 11 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie odbyła się kolejna w rejonie, a pierwsza w parafii MB Nieustającej Pomocy w Brzeźnie zabawa dla młodzieży "Katoparty".
Na dyskotekę przybyła młodzież z okolicznych miejscowości, a także wspólnota młodych z parafii w Skulsku wraz z ks. Adrianem Nowickim i opiekunami.
"Katoparty" to czas, w którym młodzi mieli okazje poznać się, spotkać znajomych z innych wspólnot. To czas zabawy dla młodych, wolny od używek i innych substancji psychoaktywnych.
Dyskoteka rozpoczęła i zakończyła się modlitwą. O dobrą zabawę zadbał wodzirej Michał Piekarski.
Młodzi wyrazili pragnienie, by takie spotkania odbywały się cyklicznie w różnych parafiach. Podczas zabawy przedstawiono propozycję uczestnictwa w tegorocznym Europejskim Spotkaniu Młodych w duchu Taize w Paryżu.
Spotkania tego typu mają zachęcić młodych do nieulegania światowym trendom, zachęcać do zabawy bez środków odurzających, ale także budować wspólnotę i wychowywać do wolności serc i umysłów.
Organizatorzy mają głęboką nadzieję, że spotkania odbywać się będą cyklicznie.
Tekst i zdjęcia: ks. Kamil Jakubowski
Pozostałe aktualności
09.08.2026
01.08.2026
01.08.2026
23.07.2026
15.07.2026



















