Zmarł ks. prał. Henryk Włoczewski, budowniczy kościoła NMP Królowej Polski w Koninie

15 stycznia 2019 r.

Około godziny 4 nad ranem 15 stycznia br., w szpitalu w Koninie zmarł ks. prałat Henryk Włoczewski, budowniczy kościoła NMP Królowej Polski w Koninie i pierwszy proboszcz tej parafii. Żył 78 lat; w tym roku obchodziłby 50 rocznicę święceń kapłańskich.

Eksporta do kościoła parafialnego NMP Królowej Polski w Koninie wraz z Mszą św. będzie miała miejsce w niedzielę 20 stycznia o godz. 16.
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego zostanie odprawiona w tymże kościele, w poniedziałek 21 stycznia o godz. 13. Po niej kondukt przejedzie na cmentarz komunalny w Koninie, gdzie zmarły kapłan zostanie pochowany.

Księża proszeni są o zabranie stuł koloru białego (w niedzielę) i fioletowego (w poniedziałek).

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…