Nabożeństwa ekumeniczne w diecezji włocławskiej (zaproszenie)

11 stycznia 2024 r.

Nabożeństwa ekumeniczne w diecezji włocławskiej (zaproszenie)

W dniach 18-25 stycznia, pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27)”, przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne w diecezji włocławskiej będzie miało miejsce w sobotę, 20 stycznia, o godz. 16.00, w kościele św. Jana Chrzciciela we Włocławku.

Ekumenicznym Nieszporom przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski, a okolicznościową homilię wygłosi ks. Dawid Mendrok z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Wcześniej, w czwartek, 18 stycznia, o godz. 17.00, sprawowane będzie nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Reformowanym w Żychlinie (ul. Parkowa 9). Po nabożeństwie koncert kolęd. Wydarzenie będzie nagrywane dla TVP 2.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.