Pielgrzymi z Konina już na pątniczym szlaku
2017-08-07

Po raz 27 wyruszyła piesza pielgrzymka z Konina na Jasną Górę. 7 sierpnia przed wyjściem pielgrzymi modlili się w kościele św. Maksymiliana. Mszy św. porannej przewodniczył ks. Mariusz Staszak – kierownik pielgrzymki, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. prał. Zbigniew Cabański, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie.

Mszę św. koncelebrowali księża proboszczowie konińskich dekanatów z ks. prał. Wojciechem Kochańskim na czele i z ks. Markiem Molewskim – diecezjalnym duszpasterzem pieszych pielgrzymek, oraz kapłani wyruszający na pątniczy szlak.

Kaznodzieja w swym słowie zwrócił uwagę na trud pielgrzymowania, odwagę pozostawienia swojego wygodnego codziennego życia i pójście w nieznane i niepewne oddając się w pełni w opiekę Matce Bożej.

W tym roku grupa konińska liczy blisko 250 pątników, którzy przez siedem dni pokonają 220 kilometrów, aby 13 sierpnia wraz z innymi pielgrzymami diecezji włocławskiej spotkać się u tronu Jasnogórskiej Pani.

W dniu jutrzejszym, pielgrzymi konińscy i tureccy zostaną pożegnani przez Księdza Biskupa podczas Mszy św. w kościele św. Barbary w Turku sprawowanej o godz. 8.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie