DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering w Galewie: w Eucharystii Chrystus w szczególny sposób przemienia nasze serca
2017-08-07

„Chrystus tu, w szczególny sposób przemienia nasze serca” – mówił 6 sierpnia w homilii ks. bp Wiesław Mering. W Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie Biskup Włocławski przewodniczył Mszy św. odpustowej, która była transmitowana przez Telewizję Polonia. Uroczystość zgromadziła tysiące wiernych z Galewa, Turku i okolic.

W homilii bp Mering przypomniał o znaczeniu niedzielnej Eucharystii w życiu każdego człowieka. Zaznaczył, że we Mszy św. dokonuje się przede wszystkim spotkanie z samym Jezusem. „Jako chrześcijanie doskonale wiemy, iż spotkanie musi przemieniać ludzkie serca. Ono bogaci, ono dokonuje korekty naszego życia, zmienia nasze serca. Dlatego jest tak ważna Msza św. niedzielna, bo pozwalamy wtedy na oddziaływanie Jezusa na nasze umysły, na nasze serca, na to, co myślimy, na to, czym wypełniony jest nasz kolejny tydzień” – wyjaśniał kaznodzieja i podkreślił: „Gdybyśmy wiele więcej nie zapamiętali z tego dzisiejszego naszego zatrzymania, tu na wzgórzu Galewskim, tylko to, że Msza św. ma moc dokonywania mojej przemiany mojego serca i mojego myślenia. Wyszlibyśmy ogromnie wzbogaceni, wyszlibyśmy wypełnieni prawdą, o tym, co znaczy spotkać Jezusa”.

Hierarcha zaznaczył, że nie znamy człowieka, ustroju politycznego, który by miał władzę nieskończoną, a królestwo Chrystusa nie będzie znało końca. Podkreślił, że Jezus Chrystus „jest to ktoś, kto ma panować, kto ma chwałę i władzę, na zawsze na wieki, a wszystkie narody, ludy i języki mają mu służyć.”

Biskup Włocławski wyjaśnił znaczenie Przemienienia Pańskiego wskazując, że Jezus przygotowywał swoich uczniów do przeżycia swej męki. „Cała scena z Góry Tabor to jest dokładnie próba uodpornienia uczniów, na te trudne chwile Jego męki i śmierci. Dlatego zdecydował, żeby pokazać im, choć przez parę chwil, kim jest naprawdę, jaką ma godność i władzę” – mówił bp Mering.

Pasterz Diecezji Włocławskiej wskazał, że mamy zatrzymać się na Taborze, zatrzymać się przed Piłatem, stanąć na Golgocie, „bo Jezus czeka na nasze zawierzenie, na nasze świadectwo, na naszą wierność”.

„Wracajmy do naszego Pana z Góry Tabor, Jego słuchajmy i nie lękajmy się zniewagi ludzkiej. Nie dajmy się zastraszyć” – zakończył homilię bp Mering.

 


Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12982533 -GOŚCI ONLINE: 93

projektowanie stron www