Fryzjerzy z całej Polski w sieradzkiej farze
2017-07-25

Tradycyjnie już po raz czternasty, 23 lipca br. o godzinie 18:00 w sieradzkim kościele farnym zgromadzili się przedstawiciele świata fryzjerstwa z całej Polski. Uroczysta Msza Święta celebrowana w liturgiczne święto patronki fryzjerów św. Marii Magdaleny miała miejsce w ramach festiwalu Sieradz Open Hair, w którego organizację włączyli się p. Bogusław Kulesza – przewodniczący sekcji fryzjerów przy Cechu Rzemiosł Różnych w Sieradzu oraz p. Stanisław Marczak – prezes Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Sieradzka kolegiata zgromadziła tego dnia wiele delegacji z szeroko pojętego świata sztuki fryzjerskiej. Na zaproszenie organizatorów czynnie w sprawowaną Eucharystię włączyli się mistrzowie i uczniowie fryzjerstwa z Poznania, Radomia, Krakowa, Łodzi, Olsztyna i Łasku oraz lokalne władze w osobach p. Rafała Matysiaka – wiceprezydenta Miasta Sieradz, p. Marka Kanickiego – wicestarosty powiatu sieradzkiego oraz p. Mirosława Owczarka – przewodniczącego Rady Miasta w Sieradzu.
Uczestnicy sobotniej liturgii modlili się szczególnie o Boże błogosławieństwo dla wszystkich żyjących fryzjerów, ale również o zbawienie wieczne dla zmarłego czterdzieści lat temu sieradzanina Antoniego Cierplikowskiego – słynnego na cały świat mistrza sztuki fryzjerskiej oraz Czesława Adamiaka – inicjatora sieradzkiego festiwalu Open Hair.

Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. inf. Marian Bronikowski – proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu. W podjętym rozważaniu wskazał na niezwykle ważne zadanie rozwijania otrzymanych od Boga talentów. W odniesieniu do fragmentu Ewangelii o dobrym ziarnie i chwaście kaznodzieja przypomniał o radykalnej postawie uczniów Chrystusa, którzy wśród grzesznego świata winni postępować w duchu Ewangelii. Tym samym wezwał zaproszonych gości do postawy wdzięczności za otrzymane talenty i wyjaśnił, jak we współczesnym świecie realizować ewangeliczne wezwanie do przynoszenia dobrych owoców.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie