Ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczy diecezjalnej pielgrzymce do Fatimy
2017-06-24

Dziś rano w Kaplicy Objawień maryjnego sanktuarium w Fatimie ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczył Mszy św. dla polskich pielgrzymów. Był to kolejny punkt duchowego programu diecezjalnej pielgrzymki na stulecie fatimskich objawień, która trwa od 19 do 27 czerwca br. Kilkunastu kapłanów i wierni świeccy z diecezji włocławskiej zawieźli do Fatimskiej Pani intencje własne i Kościoła Diecezjalnego.

O swojej łączności z diecezją pielgrzymi pamiętali między innymi 21 czerwca, ofiarując tego dnia Mszę św. w intencji obchodzącego imieniny ks. bp. Wiesława Meringa, o czym w telefonicznej rozmowie Pasterza Diecezji zapewnił bp Gębicki. Podczas zjazdu księży dziekanów, a następnie w katedrze podczas Mszy św., bp Mering przekazał zebranym pozdrowienia i słowa łączności od pielgrzymów.

Podczas kilkudniowego zatrzymania w fatimskim sanktuarium przedstawiciele diecezji włocławskiej uczestniczyli w wieczornych nabożeństwach różańcowych i procesji światła, odmawiając jednego wieczoru dziesiątkę różańca w języku polskim. Każdego dnia rano odprawiali Mszę św., w tym dwa razy w samej Kaplicy Objawień. Nie brakło także czasu na osobistą modlitwę i pobyt w sanktuarium. „Atmosfera jest dobra, towarzyszy nam wiele pięknych przeżyć i spotkań na modlitwie” – mówił jeden z uczestników diecezjalnej pielgrzymki.

W programie nie zabrakło także punktów związanych ze zwiedzaniem miejsc ważnych dla historii, kultury i religijnej tożsamości Portugalii.