Aleksandrów Kujawski: dzieci ze szkoły podstawowej wystawiły sztukę powołaniową
2017-06-21

21 czerwca 2017 r. dzieci z kl. IV a, IV b i IV c ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Józefa Wybickiego w Aleksandrowie Kujawskim pod kierunkiem swojego katechety ks. Grzegorza Radziejewskiego wystawiły sztukę pt: „Tajemnicze wezwanie” mówiącą na temat powołania kapłańskiego. Sztuka składała się z trzech części: I część – powołanie Piotra, II część – powołanie współczesnego człowieka, III część – kapłan drugi Chrystus. Dzieci bardzo chętnie wcieliły się w rolę Piotra, Jezusa, kapłana, siostry zakonnej i wielu innych postaci drugoplanowych.

„Kiedy Ksiądz Grzegorz poprosił mnie, abym w tej sztuce zagrał kapłana, nie wiedziałem czy będę umiał się wcielić w tak odpowiedzialną rolę, nie było łatwo, ale przez szereg prób udało się” – powiedział Piotr. Alicja, która miała być w habicie wyznała: „W sztuce zagrałam siostrę zakonną. Początkowo miałam obawy, jak odbiorą to moi koledzy i koleżanki ze szkoły. Przecież to bardzo odpowiedzialna i poważna rola, być siostrą zakonną i to w habicie”. „Wcieliłam się w rolę żony i matki. Przyniosłam dziecka do sakramentu chrztu. Byłam bardzo zadowolona z tej roli i z kolegi, który występował jak mój mąż i ojciec dziecka” – powiedziała Maja.

Nauczyciele i uczniowie bardzo pozytywnie odebrali występ młodych aktorów. Wiedzieli, że grać takie role nie jest łatwo. Na koniec Pani Wicedyrektor Dorota Kowalska podziękowała wszystkim bardzo serdecznie. W sposób szczególny występującym i przygotowującym tę sztukę, następnie oglądającym czyli uczniom, którzy byli bardzo skupieni i zadowoleni z tego występu. „Mocno wierzę, że ta sztuka wyda dobre owoce w przyszłości, także w Aleksandrowie Kujawskim” – powiedziała.

Módlmy się zatem każdego dnia o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego, szczególnie z naszej diecezji włocławskiej, aby nigdy nie brakło robotników na niwie Pana stając się ciągle narzędziem w Jego ręku.

ks. Grzegorz Radziejewski