Charłupia Mała: rowerem na pątniczym szlaku do Świnic Warckich
2017-06-10

10 czerwca w sobotę, pięćdziesięciu pięciu rowerzystów po raz drugi wyjechało na pątniczy szlak z Charłupi Małej do Świnic Warckich. Pielgrzymom przewodził ks. prał. Grzegorz Drzewiecki, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej.

Pielgrzymi podzieleni na cztery grupy przebyli łącznie 131 km w obydwie strony w ciągu jednego dnia. Wyruszyli wcześnie rano po wspólnej modlitwie sprzed Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej. Po przybyciu do miejsca urodzin i chrztu św. Faustyny, uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył ks. prał. Grzegorz Drzewiecki, a homilię wygłosił ks. Przemysław Pilarski, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Charłupi Małej. W Słowie Bożym kaznodzieja połączył tajemnicę Bożego Miłosierdzia z fatimskim orędziem oraz zwrócił uwagę na aktualność prywatnych objawień, w którym Bóg ciągle przypomina światu o swojej niezmiennej miłości i wzywa ludzi do nawrócenia. Po Mszy św. i posiłku pielgrzymi uczestniczyli w koronce do Miłosierdzia Bożego, a po zwiedzaniu rodzinnego domu św. Faustyny wrócili do Charłupi Małej. Warto zauważyć, że w pielgrzymi trud oprócz charłupskich parafian włączyli się pątnicy z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, św. Bartłomieja Apostoła w Charłupi Wielkiej oraz Kościoła Garnizonowego w Sieradzu. Najmłodszy rowerowy pielgrzym miał dwa lata, a najstarszy siedemdziesiąt siedem.

Celem pielgrzymki było nawiązanie do setnej rocznicy fatimskich objawień oraz modlitwa o pokój na świecie i nawrócenie zatwardziałych grzeszników. Była to także kontynuacja pierwszej pielgrzymki rowerowej do Świnic, jaka została zorganizowana w ubiegłym roku wspólnie z parafią św. Stanisława BM w Kramsku z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Pilarski