Koncert „Uwielbienie” nagrodzony!
2017-05-30

29 maja br. w Teatrze Impresaryjnym im. Wł. Gniazdowskiego miało miejsce Święto Kultury. Coroczne spotkanie władz miasta z pracownikami i twórcami kultury rozpoczęło się recitalem Mariana Opani – aktora warszawskiego Teatru „Ateneum”.

Po części artystycznej wręczono nagrody Prezydenta Włocławka w dziedzinie literatury, plastyki, muzyki, teatru i filmu, tańca oraz wydarzenia roku i odkrycia roku. W kategorii „wydarzenie” nagrodę otrzymał koncert „Uwielbienie”. Wyróżnienie z rąk pana prezydenta Marka Wojtkowskiego odebrał dyrektor koncertu ks. Marcin Idzikowski.

Koncert „Uwielbienie” organizowany jest każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20. Jak informują organizatorzy, jest on po to, „aby pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana Duchem Świętym, jak można przy niej modlić się, tańczyć, odnajdując jednocześnie swoją godność i miejsce w Bożym planie zbawienia. Wielbimy Boga za obecność Jezusa Eucharystycznego wśród nas. Chcemy w ten sposób budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze pieśni i piosenki religijne, tradycyjne i mniej znane, uwielbiające Boga. Poprzez koncert ‘Uwielbienie’ chcemy pokazać bowiem, że Jezus wciąż żyje, i chce być obecny wszędzie tam, gdzie znajduje się człowiek”.

Ks. Marcin Idzikowski zaznacza, że „koncert ‘Uwielbienie’ pokazuje też, że we Włocławku można zrobić, zorganizować coś naprawdę wielkiego i wyjątkowego. Potrzeba jedynie wiary i chęci. Z roku na rok koncert zdobywa coraz większe grono fanów, co może świadczyć nie tylko o rosnącej popularności i co oczywiste utrzymującym się wysokim poziomie koncertu, ale też większej potrzebie spotkania się z Bogiem”.

Najbliższy koncert „Uwielbienie” – 15 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała, Park Sienkiewicza we Włocławku, godzina 20:00.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!