Tuliszkowscy ministranci na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej w Częstochowie
2017-05-03

W dniach 1 do 2 maja 2017 roku w Częstochowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. Całe mistrzostwa zgromadziły 160 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, a więc w sumie prawie 2000 zawodników. Rozgrywki odbywały się przez dwa dni na 12 halach sportowych w Częstochowie i okolicy. Była to jedna z największych tego typu imprez sportowych w Polsce. Diecezję Włocławską w kategorii Lektor Młodszy (szkoła gimnazjalna) reprezentowali ministranci z parafii św. Wita w Tuliszkowie.

Ministranci wraz z opiekunami przybyli już niedzielnym popołudniem do Częstochowy, gdzie zostali zarejestrowani w biurze rozgrywek i rozmieszczeni na noclegi w częstochowskich klasztorach i domach rekolekcyjnych. Mistrzostwa rozpoczęły się 1 maja rano sprawowaną Eucharystią pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Księdza Arcybiskupa Wacława Depo w kościele św. Wojciecha BM w Częstochowie. Pierwszy dzień rozgrywek mistrzostw to fazy grupowe. Na 12 halach od rana do wieczora rozegrało się w sumie kilkaset meczy. Najlepsze drużyny awansowały do fazy pucharowej na dzień drugi.

Dzień drugi mistrzostw również rozpoczął się Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Długosza, który wygłosił Słowo Boże. Ten dzień mistrzostw przyniósł jeszcze więcej emocji niż pierwszy. Rozgrywki przyciągnęły sporą ilość kibiców. Całym mistrzostwom towarzyszyła piękna sportowa rywalizacja, radość, a czasami łzy wzruszenia. Tuliszkowscy ministranci dzielnie reprezentowali diecezję i parafię.

Pobyt u Matki Bożej na Jasnej Górze i zakwaterowanie u Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo - Szarytek w Częstochowie zrekompensowały niedosyt braku wygranej Halowych Mistrzostw. W klimacie sportu, modlitwy i budowania wspólnoty spędzili u Matki Bożej czas majówki. Wszystkim którzy nam pomogli zorganizować wyjazd dziękujemy i wspieramy ich swoją modlitwą.

ks. Rafał Marczewski

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie