IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
2017-04-30

W niedzielę 30 kwietnia rozpoczynamy w Kościele w Polsce Dziewiąty Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii Św. Marka: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (por. Mk 16, 15). Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

W tym roku będziemy czytać List Św. Pawła Apostoła do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię.

Moderator Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II i proboszcz parafii p.w. Chrystusa Króla we Włocławku – Rózinowie - ks. Marek Raszewski zaprasza wszystkich chętnych na Eucharystie połączone z celebracją Słowa Bożego od poniedziałku do piątku (1 - 6 maja br.) w parafialnym kościele p.w. Chrystusa Króla we Włocławku, o godz. 1700. Będzie to również okazją do obejrzenia wystawy poświęconej Pismu Świętemu.

Do wszystkich parafii w Polsce dostarczone zostały specjalne materiały do zorganizowania tygodnia biblijnego zawarte w Przeglądzie Biblijnym nr 9.

W Radio Maryja i TV Trwam można znaleźć wiele audycji i programów poświęconych tematyce biblijnej. We wtorek 2 maja w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego we Włocławku – Michelinie o godz. 1900 – odbędzie się cotygodniowe „Włocławskie Spotkanie z Biblią – Okruchy Słowa Bożego”, tym razem będzie sprawowana Eucharystia połączona z celebracją Słowa Bożego w ramach przeżywanego Dziewiątego Tygodnia Biblijnego.

Do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu religijno – duchowym jesteśmy zaproszeni wszyscy – zarówno wybitni przedstawiciele naszego życia narodowego jak i wszyscy siostry i bracia w Chrystusie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

ks. Marek Raszewski

zdjęciezdjęciezdjęcie