Brdów: diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym
2017-04-24

190 osób z całej diecezji włocławskiej zgromadziło się w dniach 21 - 23 kwietnia br. na kolejnym weekendzie formacyjnym dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem grupę gościli Ojcowie Paulini w klasztorze w Brdowie. Tematem rekolekcji, które prowadził ponownie Artur Skowron - doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, lider wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Galilea oraz członek Rady Pastoralnej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, był TALENT.

Podczas trzech dni skupienia głoszone były następujące konferencje: biblijna interpretacja perykopy o talentach Mt 25, 14-30, biblijna teologia pracy, pięć aspektów twórczego życia człowieka („Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” Mk 16,15), praca indywidualna - "Twój idealny punkt", test – temperamenty, wizja?, test - jaki mam charyzmat?

Rekolekcje rozpoczęły się w piątkowy wieczór wspólną Eucharystią, podczas której Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Antczak - diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym. Aż do niedzieli wspólnoty trwały na wspólnej modlitwie, słuchaniu konferencji, dzieleniu się doświadczeniem żywego Boga w małych grupach, karmieniu się Słowem Bożym i Ciałem i Krwią Pana Jezusa oraz na całodobowej, nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Sobotnią Eucharystię celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Adam Grabowski. W niedzielny poranek wszyscy rekolektanci uczestniczyli we Mszy Świętej razem z parafianami Brdowa.

Serdecznie zapraszamy na kolejne, wakacyjne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej, które odbędą się w dniach 9 - 16 lipca 2017 r. w Czarnej Górze! Koszt: 470 zł od osoby dorosłej. Zapraszamy szczególnie gorąco całe rodziny z dziećmi, dla których przewidziany jest osobny program i opieka.

tekst: Daria Małecka, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej