Ks. bp Wiesław Mering udaje się do Rzymu – wizyta pod znakiem „Trzech Papieży”
2017-04-04

Pod znakiem "Trzech Papieży" odbywać się będzie rozpoczynająca się w dniu dzisiejszym wizyta biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w Rzymie. Ksiądz Biskup weźmie udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem, a także spotka się z Papieżem-Seniorem Benedyktem XVI. Nie zabraknie także modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II.

Podczas trwającego zaledwie trzy dni pobytu w Wiecznym Mieście ks. bp Wiesław Mering weźmie najpierw udział w środowej audiencji i spotka się z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Tego samego dnia, 5 kwietnia br. Biskup Włocławski zostanie przyjęty przez Benedykta XVI, Papieża-Seniora w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Tam przekaże urodzinowe życzenia od biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich diecezji włocławskiej. W tych dniach Benedykt XVI kończy 90 lat.

W czwartek 6 kwietnia br. rano Pasterz Diecezji przewodniczyć będzie cotygodniowej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II i wygłosi homilię. Przypomnijmy, że ta poranna Eucharystia transmitowana jest przez Radio Maryja.

Podczas pobytu w Rzymie nie zabraknie też towarzyszących takim wyjazdom spotkań i rozmów.

Na zdjęciu: ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Stanisław Gębicki z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas pielgrzymki diecezji włocławskiej z okazji Roku Wiary