Diecezjalny Etap Ogólnopolskiej Olimpiady dla Ministrantów i Lektorów
2017-03-19

Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizują XXIV Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. W grudniu 2016 r., odbyły się Eliminacje Dekanalne, które wyłoniły zwycięzców z następujących parafii: św. Idziego w Choceniu, Wniebowzięcia NMP w Górze, św. Wojciecha w Koninie, św. Jakuba Ap. w Piotrkowie Kujawskim, św. Bartłomieja w Smólniku, św. Mikołaja B. w Warcie, św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli.

W sobotę 18 marca br., w parafii św. Maksymiliana we Włocławku odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady dla Ministrantów i Lektorów. Ostatecznie udział wzięło 10 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: (I) szkoła podstawowa i gimnazjum – 5 uczestników; (II) szkoła ponadgimnazjalna i starsi – 5 uczestników. Zwycięzcami obu kategorii okazali się uczestnicy z parafii św. Bartłomieja w Smólniku: w I kategorii Szymon Goliszewski, w II kategorii Rafał Malesa. Laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach 19-20 maja 2017 r.

Składam serdeczne podziękowanie Jego Ekscelencji ks. Biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi, Ordynariuszowi naszej Diecezji, za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz księdzu Michałowi Krygierowi, dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego naszej Kurii Diecezjalnej za pomoc w przygotowaniu nagród dla wszystkich uczestników. Bardzo serdecznie dziękuję ks. proboszczowi Lesławowi Politowskiemu za gościnne przyjęcie wszystkich księży i uczestników. Wszystkim księżom, którzy zachęcili do lektury Pisma Świętego i podjęli się przygotowania swoich podopiecznych również serdecznie dziękuję.

Ks. Robert Dynakowski