Diecezjalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową
2017-02-19

Po zakończonych dekanalnych i rejonowych rozgrywkach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową, dnia 18 lutego br. odbył się ich etap diecezjalny. Wszystkich księży opiekunów, zawodników i kibiców gościnnie przyjęła parafia Kłotno w osobach: Księdza Proboszcza Ryszarda Pospieszyńskiego i Pana Wójta Gminy Baruchowo Stanisława Sadowskiego.

Turniej rozpoczął się o godz. 10. Mszą św. w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Kłotnie, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej. W swoim słowie zachęcił wszystkich obecnych do pracy nad sobą, mając na uwadze budowanie relacji z Panem Bogiem, drugim człowiekiem. Przypomniał, że tym samym zostaliśmy wezwani do dawania świadectwa, nie tylko przy ołtarzu, ale szczególnie poza kościołem. Ukazał także wychowawcze walory sportu i rywalizacji sportowej. Asystę liturgiczną i poszczególne funkcje w czasie Mszy św. przygotowali, w dużej liczbie zgromadzeni, miejscowi ministranci.

Po zakończonej Mszy św. wszyscy udali się do Hali Sportowej w Baruchowie (teren parafii Kłotno). Tam ok. godz. 11.15 miało miejsce rozpoczęcie drugiej części rozgrywek diecezjalnych, które uroczyście otworzyli Ksiądz Prałat Artur Niemira i Pan Wójt Stanisław Sadowski. Wyłonieni we wcześniejszych etapach rozgrywek udział wzięły i poszczególnie miejsca zajęły następujące drużyny z trzech rejonów: sieradzkiego, konińskiego i włocławskiego w trzech kategoriach:
1. Szkoła Podstawowa: parafie – św. Urszuli w Kowalu (I miejsce), św. Stanisława BM w Kramsku (II miejsce), św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli (III miejsce).
2. Szkoła Gimnazjalna: parafie – św. Wita w Tuliszkowie (I miejsce), św. Katarzyny DzM, w Korczewie (II miejsce), Najświętszego Zbawiciela we Włocławku (III miejsce).
3. Szkoła Średnia: parafie – Świętej Trójcy w Kłotnie (I miejsce – mistrzowie obronili tytuł), św. Wita w Tuliszkowie (II miejsce).

Drużyny z I miejsc wezmą udział w Rozgrywkach Ogólnopolskich o puchar KNC, które odbędą się w Częstochowie w dniach 1-2 maja 2017 r.

Aby rozgrywki miały tak sprawny i sympatyczny przebieg, potrzeba wielu zaangażowanych. Jako diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej składam podziękowanie w/w, akcentując ogromny wkład i hojne serce Księdza Proboszcza Ryszarda, mając na uwadze życzliwość Pana Wójta i Dobre Słowo Księdza Kanclerza. Trzeba jednak wspomnieć o pracy Pani doktor Katarzyny Kondratowicz-Szczerbiak i Panów sędziów: Dariusza Janika, Piotra Kotfas i Piotra Bychowskiego. Było także wielu zaangażowanych, których nie sposób wymienić. Ostatnie słowo podziękowania kieruję do wszystkich Duszpasterzy, którzy na poziomie dekanalnym i rejonowym przeprowadzili eliminacje oraz do tych, którzy przyjechali do Baruchowa ze swoimi zawodnikami.

ks. Robert Dynakowski

Zdjęcia: Sławomir Tarnowski

Galeria ze wszystkimi zdjęciami

Artykuł: Kolejny sukces ministrantów z Kłotna w Mistrzostwach ministrantów Diecezji Włocławskiej w piłce nożnej halowej