Diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym
2017-02-12

12 lutego br. dobiegły końca kolejne rekolekcje weekendowe, organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym diecezji włocławskiej. Tym razem był to KURS PIOTR, prowadzony przez Artura Skowrona z Wrocławia. Kurs ten kontynuuje formację ucznia Jezusa proponowaną przez Jose H. Prado Floresa, lecz nie na ogólnych założeniach uczniostwa, lecz na konkretnym przykładzie życia świętego Piotra.

Artur Skowron głosi rekolekcje w kraju i zagranicą, jest doktorantem na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, liderem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Galilea oraz członkiem Rady Pastoralnej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej.

W klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim zgromadziło się ponad 130 osób z całej diecezji. W rekolekcjach udział wzięli członkowie wspólnot z Włocławka, Izbicy, Koła, Grzegorzewa, Turku, Konina, Sadlna, Ochli, Zduńskiej Woli oraz Sieradza. Rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w piątkowy wieczór. Przez kolejne dni uczestnicy rekolekcji pochylali się nad takimi tematami jak: Powołanie Piotra, Piotr apostołem, Piotr uczy się służby Bożej, Wiara Piotra, Piotr w realnej służbie Bożej, Mądrość Piotra. Gromadzili się na wspólnej modlitwie brewiarzowej oraz wieczornej modlitwie uwielbienia, dzielili się swoimi doświadczeniami podczas grup dzielenia, trwali na Eucharystii oraz na nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas rekolekcji posługiwał zespół BARTYMEUSZ.

Odpowiedzialnym za rekolekcje był ks. Krzysztof Antczak – diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej i opiekun wspólnoty w Sadlnie; towarzyszyli również i głosili Słowo Boże: ks. Maciej Adamski – opiekun wspólnoty Getsemani z Grzegorzewa, ks. Adam Grabowski z Krzymowa oraz ks. Marcin Olejniczak – opiekun wspólnoty Nadzieja Chwały z Konina.

Kurs Piotr wpisuje się w kolejny rok formacyjny Odnowy w Duchu Świętym, który rozpoczął się Sobotą Formacyjną dla liderów i animatorów wspólnot w Sadlnie dwa tygodnie wcześniej. Zgromadziło się na niej prawie 90 osób posługujących i odpowiedzialnych za wspólnoty w naszej diecezji.

Kolejne rekolekcje weekendowe pt. Mam talent odbędą się w dniach 21 – 23 kwietnia 2017 roku w klasztorze ojców Paulinów w Brdowie, a rekolekcje wakacyjne w dniach 9 – 16 lipca 2017 roku w Czarnej Górze. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Daria Małecka
Koordynator Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej