Bp Mering zachęca do modlitwy o trzeźwość w rodzinach
2017-02-15

„Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości” – napisał w słowie do wiernych ks. bp Wiesław Mering. W związku z rozpoczynającym się 26 lutego br. 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu Pasterz Diecezji zachęca do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

W Komunikacie, który zostanie odczytany w najbliższą niedziele czytamy, że ochrona trzeźwości jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który stanie się okazją do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Ksiądz Biskup poinformował również o Narodowym Kongresie Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Zachęca przy tym do złożeniu daru abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. „Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa” – pisze do diecezjan bp Mering.