Ks. bp Wiesław Mering weźmie udział w ingresie abp. Jędraszewskiego do katedry na Wawelu
2017-01-22

W sobotę 28 stycznia br. dotychczasowy metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski obejmie urząd metropolity krakowskiego. W uroczystym ingresie do katedry na Wawelu weźmie udział m.in. biskup włocławski Wiesław Mering.

8 grudnia ub. roku papież Franciszek mianował abp. Marka Jędraszewskiego arcybiskupem metropolitą krakowskim. – Z radością przyjęliśmy decyzję Ojca Świętego Franciszka o mianowaniu Jego Ekscelencji Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim – diecezji wielkich Pasterzy, zasłużonych dla Kościoła i naszej Ojczyzny, zwłaszcza – św. Stanisława i św. Jana Pawła II. Pragnę z całego serca pogratulować tej nominacji i wzywając Bożego błogosławieństwa, życzyć obfitości łask Bożych oraz ciągłej obecności przychodzącego Pana w pasterskim posługiwaniu – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w życzeniach skierowanych do abp. Marka Jędraszewskiego, nowego metropolity krakowskiego w dniu ogłoszenia decyzji Ojca Świętego Franciszka.

Abp Marek Jędraszewski zastąpi kard. Stanisława Dziwisza, który posługę metropolity krakowskiego pełnił 11 lat.