Włocławek: przegląd kolęd i pastorałek u św. Stanisława
2016-12-28

Dnia 28 grudnia 2016 r. w parafii św. Stanisława BM we Włocławku odbył się V JUBILEUSZOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK. Jest to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń diecezjalnych, miejskich i parafialnych. Już od pięciu lat gromadzi on uczestników z całej diecezji włocławskiej, których przedział wiekowy jest bardzo zróżnicowany: najmłodszy solista miał 5 lat, zaś najstarszy 75 lat (występujący dwa lata temu). Na czas przebiegu Przeglądu swojego błogosławieństwa wszystkim organizatorom i uczestnikom udzielił Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering. Gospodarzem konkursu był ks. prał. Sławomir Deręgowski proboszcz parafii św. Stanisława BM, natomiast organizatorami alumni Patryk Pietrasiak oraz Damian Kurzawski.

W tym roku swój udział zgłosiło ponad sto osób, występujących w kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum/szkoła średnia oraz w kategorii zespołów. Oceniało ich jury w składzie: p. mgr Monika Bednarska-Czyżnielewska, p. mgr Iwona Grzelczak, p. mgr Magdalena Gorzkowska oraz al. Patryk Pietrasiak.

Cały konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym prezentowali się wszyscy zgłoszeni uczestnicy, z których w każdej kategorii jury wyłoniło pięć osób, które wystąpiły na koncercie galowym w kościele. Na koniec zostali wyłonieni zwycięzcy. W tym roku nagrodę główną GRAND PRIX V PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK U ŚW. STANISŁAWA zdobył zespół ANGELS ze Skulska. Pierwsze miejsce w kategorii szkoła podstawowa otrzymała Wiktoria Augustyniak, w kategorii gimnazjum/szkoła średnia Joanna Gawrońska, w kategorii zespoły - zespół Emmanuel z Topólki.

Fundatorem wszystkich nagród był ks. prał. Sławomir Deręgowski, nagłośnienie zapewnił p. Michał Paliwoda i światło p. Krzysztof Nejman. Nad koordynacją całości czuwał p. Jacek Deręgowski, a p. Michał Imoczyński uwiecznił na zdjęciach koncert galowy. W organizacji i przebiegu pomagali również ministranci.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie