Szkoły Katolickie Diecezji Włocławskiej z życzeniami świątecznymi u Księdza Biskupa
2016-12-21

20 grudnia 2016 r. w godzinach przedpołudniowych delegacje szkół katolickich diecezji, jak co roku złożyły świąteczne życzenia ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi. W pięknej sali Pałacu Biskupiego zgromadzili się uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami tych placówek.

Ksiądz Biskup z wielką życzliwością wysłuchał dziecięcych recytacji i śpiewu uczniów Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Warząchewce Polskiej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Modzerowie, Szkoły Podstawowej SPSK w Siniarzewie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Wólce Czepowej oraz Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, w których wokół Księdza Biskupa Ordynariusza zgromadziła radość spowodowana zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

W imieniu uczniów i rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół katolickich przekazane zostały Księdzu Biskupowi z głębi serca płynące życzenia, by Boża Dziecina błogosławiła we wszystkich działaniach związanych z niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest prowadzenie Kościoła Włocławskiego; by obdarzała swoim pokojem i dawała wiele siły, by w dalszym ciągu odważnie bronić fundamentalnych wartości chrześcijańskich.

Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering do przedstawicieli każdej szkoły skierował specjalne podziękowania i ciepłe słowa. Na zakończenie spotkania, po wspólnym odśpiewaniu znanych kolęd, życząc wszystkim Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, Ksiądz Biskup udzielił zebranym Bożego błogosławieństwa.

Sławomira Lewandowska

Zdjęcia: Krzysztof Jabłoński, Paweł Mrozowicz