Uczniowie szkoły Długosza z życzeniami dla Pasterza Diecezji
2016-12-10

9 grudnia, w setnym dniu nauki, w setnym roku od założenia szkoły Długosza, z okazji urodzin Pasterza Diecezji, stu uczniów Zespołu Szkół Katolickich odśpiewało: „Sto lat! niech żyje” ks. bp. Wiesławowi Meringowi z okazji urodzin.

„Niech fotografia stulecia, przypomina o nas - długoszakach - którzy jesteśmy dumą miasta i diecezji. Wdzięczni Księdzu Biskupowi za wszelkie otrzymane dobro, życzymy, aby Ksiądz Biskup nadal z takim zaangażowaniem i sercem wspierał odbudowę Długosza, tworząc jego nową historię” - tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Filip Zarzecki, złożył życzenia Jego Ekscelencji w imieniu uczniów ZSK.

Dyrektor szkoły ks. prał Jacek Kędzierski przygotował oprawione wspólne zdjęcie, które zostało wręczone Księdzu Biskupowi na pamiątkę kończących się obchodów stulecia szkoły. Ksiądz kapelan Janusz Bartczak w imieniu Księdza Biskupa rozdał wszystkim przybyłym uczniom i przedszkolakom aniołkowe kalendarze, które sprawiły wiele radości.

Dla wielu uczniów szkoły podstawowej, jak i przedszkolaków, wizyta w pałacu biskupim była pierwszą w życiu okazją do odwiedzenia tego pięknego miejsca, które zrobiło na nich bardzo duże wrażenie.

„Sto lat niech żyje, niechaj żyje długie lata,
Anioł Stróż niechaj splata śliczny wieniec z białych róż”

kz

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie