Podsumowanie działalności Diecezjalnego Centrum ŚDM

2016-12-12

Zakończenie roku duszpasterskiego, w którym w Polsce przeżywane były Światowe Dni Młodzieży, oznacza również finał pracy gremium, które z mandatu Biskupa Włocławskiego miało za zadanie przygotowanie diecezji do tego wydarzenia – Diecezjalnego Centrum ŚDM. Może ciekawić, czym właściwie zajmowało się Centrum i jak wyglądała praca tworzących je osób. Oto krótka historia działalności tego zespołu, który z satysfakcją może pogratulować sobie dobrze wykonanego zadania i przyczynił się do przeżycia przez młodzież i starszych niezapomnianych lipcowych dni.

Uczniowie szkoły Długosza z życzeniami dla Pasterza Diecezji

2016-12-10

W setnym dniu nauki, w setnym roku od założenia szkoły Długosza, z okazji urodzin Pasterza Diecezji, stu uczniów Zespołu Szkół Katolickich odśpiewało: „Sto lat! niech żyje” ks. bp. Wiesławowi Meringowi z okazji urodzin.

List z Mongolii

2016-12-08

„Minęły trzy miesiące od naszego powrotu z urlopu do Mongolii. Nadal wykonujemy te same prace w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w dzielnicy Haan Uul w Ułan Bator. Zajmujemy się młodzieżą, dziećmi i ubogimi z wysypiska” – piszą w korespondencji nadesłanej z Mongolii Piotr i Anna Mokwińscy – świeccy misjonarze z diecezji włocławskiej.

Warta: bp Mering dokonał poświęcenia odnowionego kościoła

2016-12-06

„Jesteśmy w świątyni, która jest chlubą miasta i jego mieszkańców” – powiedział 5 grudnia br. ks. bp Wiesław Alojzy Mering, który na zaproszenie ks. kan. Eugeniusza Budkowskiego dokonał poświęcenia odnowionego kościoła pw. św. Mikołaja w Warcie. Pasterz Diecezji podkreślił, że to właśnie w świątyni „odnajdujemy wszelkiego rodzaju piękno, jakim powinniśmy się na co dzień otaczać”.

W sieradzkiej kolegiacie poświęcono odnowione organy i modlono się w intencji bezrobotnych i pracodawców

2016-12-05

4 grudnia br. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu miała miejsce uroczystość poświęcenia odnowionych organów oraz Dzień Modlitw za osoby bezrobotne, poszukujące pracy i pracodawców. Uroczystościom, na zaproszenie ks. prał. Mariana Bronikowskiego, proboszcza sieradzkiej kolegiaty i wikariusza biskupiego na rejon sieradzki przewodniczył Pasterz Diecezji, ks. bp Wiesław Mering, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej.