III Koncert Uwielbienia w Kole

2017-06-15

Już po raz trzeci w Kole, na placu pomiędzy budynkiem PKO BP, Urzędem Skarbowym a ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem, w tym dniu odbył się wieczorem koncert ewangelizacyjny. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Getsemani” z Grzegorzewa, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości, których było około półtora tysiąca.

Uroczystość Bożego Ciała we Włocławku

2017-06-15

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 15 czerwca br., do włocławskiej Bazyliki Katedralnej przybyli wierni miasta i okolic, siostry zakonne, Kapituła Katedralna, moderatorzy i profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego. Pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego, biskupa pomocniczego, sprawowana była Najświętsza Ofiara, po której ulicami miasta wierni przeszli w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

Włocławek: obchody ku czci bł. bp. Michała Kozala, patrona miasta

2017-06-14

14 czerwca br. we wspomnienie bł. Biskupa Michała Kozala, które we Włocławku obchodzone jest jako uroczystość Patrona Miasta, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w bazylice katedralnej odprawiona została Msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców. Podczas uroczystości bp Mering udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii katedralnej.

Turek: spotkanie Kół Żywego Różańca

2017-06-13

Trzynasty dzień miesiąca e tym roku, z racji 100-lecia objawień fatimskich, wpisuje się szczególnie w kalendarz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Od maja do października odbywają się uroczyste Msze święte z procesją fatimską. Nie inaczej było 13 czerwca br., gdy w świątyni zgromadziły się wspólnoty Żywego Różańca z dekanatu tureckiego, by uczcić kolejne objawienia Matki Bożej trójce dzieci i odpowiadać na przesłanie płynące z Fatimy.

Grąblin: rekolekcje dla doradców życia rodzinnego

2017-06-12

11 czerwca 2017 r. w Grąblinie zakończyły się trzydniowe rekolekcje dla doradców życia rodzinnego, zorganizowane przez diecezjalnego duszpasterza rodzin ks. Artura Krzyżanowskiego. W tym roku prowadził je ks. dr Rafał Zieliński, dyrektor Studium Teologii w Koninie.