Licheń: VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

2017-05-20

Kilka tysięcy muzyków przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo w VII Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr. Kulminacyjnym punktem spotkania był wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach prowadzących do licheńskiej bazyliki.

Oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2017-05-19

Studium Teologii w Koninie (filia Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Collegium Joanneum), po reorganizacji, cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzeniem tego faktu jest liczba 27 nowych studentów, którzy w roku 2016 rozpoczęli edukację, zarówno na sześcioletnich studiach magisterskich z teologii, jak i na studiach podyplomowych.

Trzy lata temu, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczęła się pielgrzymka Krzyża ŚDM po diecezji włocławskiej

2017-05-18

Trzy lata temu, w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja 2014 r., Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do diecezji włocławskiej. Rozpoczęła się pielgrzymka Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej, która trwała do 30 maja. Symbole w specjalnym samochodzie zostały przewiezione do sieradzkiej Kolegiaty, by tam uroczyście zainaugurować peregrynację.

Seminaryjny odpust św. Witalisa

2017-05-14

W niedzielę 14 maja br. o godz. 11:30 Mszą świętą w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku uczczono patrona kościoła seminaryjnego – świętego Witalisa, Męczennika. Na zaproszenie rektora, ks. prał. dr. hab. Jacka Szymańskiego, sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. Lesław Witczak, wikariusz biskupi ds. materialnych i ekonom diecezji wraz z księżmi moderatorami i profesorami włocławskiego seminarium. Uroczystość odpustowa zgromadziła rodziny alumnów oraz wiernych z miasta Włocławka.

100-lecie objawień fatimskich w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku

2017-05-13

Uroczyście obchodzona w Kościele powszechnym 100. rocznica objawień fatimskich miała w parafii Matki Bożej Fatimskiej – z racji wezwania – szczególny charakter: była bowiem połączona z odpustem parafialnym. Wierni przygotowywali się do tego dnia przez cały poprzedzający go tydzień, gromadząc się w parafialnym kościele na wieczornych rozważaniach połączonych z Apelem Maryjnym. Uroczystościom odpustowym przewodniczył rektor WSD we Włocławku, ks. prał. Jacek Szymański.