DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Szkoły Katolickie Diecezji Włocławskiej z życzeniami świątecznymi u Księdza Biskupa

2016-12-21

20 grudnia 2016 r. w godzinach przedpołudniowych delegacje szkół katolickich diecezji, jak co roku złożyły świąteczne życzenia ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi. W pięknej sali Pałacu Biskupiego zgromadzili się uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami tych placówek.


Apel Biskupa Włocławskiego o modlitwę w intencji Ojczyzny

2016-12-20

„Proszę Was, Siostry i Bracia, o gorliwą i codzienną modlitwę za Ojczyznę” – z takim apelem do diecezjan włocławskich zwrócił się ks. bp Wiesław Mering. W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 16 grudnia br. w polskim Parlamencie, Biskup Włocławski poprosił wszystkie wspólnoty diecezji i wiernych świeckich „o wielką zaporę modlitwy, która może uchronić Naród i Ojczyznę przed drogą ku prawdziwej przepaści”.


Kaczki Średnie: spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych

2016-12-19

W niedzielę 18 grudnia br. już po raz piąty, z inicjatywy ks. proboszcza Pawła Zalewskiego oraz Parafialnego Zespołu Caritas odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych z parafii w Kaczkach Średnich, w którym uczestniczyło ponad 100 osób.


Rycerze Kolumba już w Sieradzu

2016-12-17

Dnia 16 grudnia 2016 r. o godz. 18.30 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu miało miejsce zaprzysiężenie 11 braci do grona Zakonu Rycerzy Kolumba, a tym samym powiększył się krąg sieradzkich Rycerzy liczących już obecnie 21 braci. Na chwilę obecną w strukturach diecezji włocławskiej istnieją dwie rady Rycerzy Kolumba: w Zduńskiej Woli i Ciechocinku. Już niewiele dzieli nas od założenia niezależnej Rady Rycerskiej w Sieradzu.


Nie tylko pamiątka - ukazał się album o ŚDM w diecezji włocławskiej

2016-12-14

Nakładem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników ukazał się album pt. „Szczęśliwi miłosierni. Diecezja włocławska i Kraków”, pod redakcją ks. Janusza Bartczaka. Już pierwsze przekartkowanie ukazuje kościoły, ulice, place i inne miejsca spotkań: kolorowe, radosne, pełne młodzieży. Walorem książki, która liczy 189 stron, są m.in. liczne fotografie, jednak główną intencją autora opracowania i jego współpracowników jest przypomnienie papieskich słów wypowiedzianych w lipcu 2016 r. do każdego z nas, i nadzieja, że publikacja przyczyni się do wzmocnienia wiary czytelnika.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 10707925 -GOŚCI ONLINE: 71

projektowanie stron www