Czarna Góra: Wakacyjne rekolekcje Odnowy w Duchy Świętym diecezji włocławskiej

2017-07-18

Tegoroczne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, tak jak w poprzednich latach odbyły się w Czarnej Górze. Rozpoczęły się 9 lipca wieczorną Mszą Świętą, na której 160 uczestników zawiązało wspólnotę, aby w jedności przeżywać nadchodzące rekolekcje, a zakończyły się 16 lipca. Odpowiedzialnym za rekolekcje i głoszenie Słowa Bożego był ks. Krzysztof Antczak - diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.

Procesja fatimska w kolegiacie sieradzkiej

2017-07-15

"Módlcie się, módlcie się bardzo i ponoście ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie do piekła, gdyż nie ma nikogo, kto by się poświęcał za nie i modlił się". W odpowiedzi na wezwanie Pani Fatimskiej z 13 sierpnia 1917 roku, nieomal 100 lat później – 13 lipca br. sieradzka fara celebrowała tradycyjną modlitwę różańcową. W tym szczególnym czasie wielkiego jubileuszu wydarzeń z Fatimy cała wspólnota parafii poczytuje sobie za obowiązek podejmowanie modlitwy różańcowej, bowiem właśnie dzięki niej parafianie pragną podejmować modlitwę wynagradzającą zelżywości i bluźnierstwa skierowane do Osób Bożych i Maryi Panny, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo „Pani z nieba” w ich osobistych sprawach.

Licheń: zakończyła się oaza chorych

2017-07-11

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyła się tzw. oaza chorych skupiająca osoby niepełnosprawne oraz wolontariuszy. Organizatorem turnusu był ks. Karol Zając, wikariusz posługujący w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny oraz kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Ministranci z Kramska na wczaso-rekolekcjach w Alpach Austriackich, Monachium i Dachau

2017-07-10

Kontemplowanie wszechmocy Boga, spotkanie w greckokatolickiej cerkwi, dzień pokutny i wizyta w obozie koncentracyjnym w Dachau - to tylko niektóre z wydarzeń, które złożyły się na wczaso-rekolekcje ministrantów parafii Kramsk w Innsbrucku w Austrii i Monachium w Niemczech. Wyjazd odbył się w dniach od 3 do 8 lipca br., a organizatorem był opiekunem LSO w Kramsku ks. Łukasz Przelazły.

Wieczór Miłosierdzia w sieradzkiej kolegiacie

2017-07-07

6 lipca br. o godzinie 19:00 w sieradzkiej farze (tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca) odbył się Wieczór Miłosierdzia. Jest to spotkanie modlitewne, które gromadzi wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz osoby proszące o szczególne wstawiennictwo św. Jana Pawła II.