Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Włocławka ekspiacją za bluźnierczy spektakl „Klątwa”

2017-03-10

Odbywająca się każdego roku tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Włocławka będzie miała charakter przebłagalny i wynagradzający za bluźnierstwa, profanację Krzyża św. i osoby św. Jana Pawła II, która miała miejsce podczas bluźnierczego spektaklu „Klątwa" - wystawionego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

Diecezja włocławska: przybywa pierwszych Komunii i bierzmowanej młodzieży (statystyki)

2017-03-06

W diecezji włocławskiej w ostatnim roku przybyło dzieci przystępujących do Komunii św. oraz bierzmowanej młodzieży. Tak wynika z danych statystycznych, opracowanych na podstawie kwestionariusza „Census Annus 2016”, przygotowywanego przez Stolicę Apostolską.

IV Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe w Koninie

2017-03-05

VIII Niedzielą Zwykłą w Kościele w Polsce rozpoczęliśmy jubileuszowy 50. Tydzień o Trzeźwość Narodu. W tym czasie, od 2 do 4 marca, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, odbyły się IV Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe. Przeżywane były w duchu Narodowego Kongresu Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

Środa Popielcowa we włocławskiej katedrze

2017-03-01

W Środę Popielcową o godz. 18. we włocławskiej katedrze Mszy świętej przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Pasterz Kościoła Włocławskiego pobłogosławił popiół, którym jako pierwszy na znak pokuty został posypany przez ks. inf. Krzysztofa Koneckiego, prepozyta Kapituły Katedralnej. Przy śpiewie pieśni wykonywanych przez chór katedralny, wierni zgromadzeni na liturgii przyjęli popiół na swoje głowy.

Środa Popielcowa - początek Wielkiego Postu

2017-03-01

Środa Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty - przypada w tym roku 1 marca. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.