Boże Narodzenie

2016-12-25

W obchodzone 25 grudnia Boże Narodzenie – drugie co do ważności święto w liturgii chrześcijańskiej – Kościół wspomina prawdę, że Bóg stał się człowiekiem. Jednorodzony i odwieczny Syn Boży przyjął ludzką naturę, aby w niej dokonać zbawienia ludzi.

Ks. bp Wiesław Mering złożył diecezjanom świąteczne życzenia

2016-12-24

„Tegoroczne Boże Narodzenie zostaje wpisane w trzy fakty wypełniające mijający rok: najpierw tym, co działo się w diecezji i w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży; potem świętowaniem Jubileuszu Chrztu Polski i Rokiem Świętym Miłosierdzia; a wreszcie Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana” – przypomina ks. bp Wiesław Mering kierując słowo życzeń do diecezjan.

Dziś Wigilia świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie Adama i Ewy

2016-12-24

Wieczorna Wigilia rozpoczynająca Boże Narodzenie nie jest jedynym powodem do świętowania w dniu 24 grudnia. Tego dnia wspominamy Adama i Ewę - prarodziców wszystkich ludzi. Adam jest pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga. Kobieta, później dowiadujemy się o jej imieniu Ewa, jest towarzyszką życia Adama - mężczyzny.

Ks. bp Wiesław Mering odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny

2016-12-23

W czwartek 22 grudnia br. o godzinie 18 we włocławskiej bazylice katedralnej sprawowana była Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Obecni byli: ks. bp Stanisław Gębicki, zgromadzeni księża z Włocławka, profesorowie i moderatorzy WSD, przedstawiciele władz, siostry zakonne, mieszkańcy miasta, alumni.

Spotkanie opłatkowe ks. bp. Meringa z duchowieństwem diecezji włocławskiej

2016-12-23

„Życzenia i wydarzenia zawsze są te same. Chrystus narodził się, przychodzi nieustannie podczas Mszy św., przyjdzie kiedyś u kresu czasów i pytamy się z niepokojem, kiedy to będzie? To przyjście jest, ono się dokonuje. W momencie, kiedy my sami stajemy w obliczu Chrystusa, dokonuje się pełnia naszego czasu, naszego życia” – powiedział ks. bp Wiesław Mering do duchowieństwa zebranego 22 grudnia w domu biskupim na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Wcześniej, w imieniu kapłanów diecezji, życzenia Pasterzowi Diecezji i ks. bp. Stanisławowi złożył Kanclerz Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, ks. prał. Artur Niemira.