Zduńska Wola: V Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną o Puchar Dziekana

2017-05-27

W ramach Parafialnego Pikniku Rodzinnego w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli 27 maja 2017 roku odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną o Puchar „Dziekana Zduńskowolskiego”. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły ministrantów na poziomie szkół podstawowych i gimnazjalnych z parafii: św. Katarzyny z Korczewa, św. Maksymiliana Kolbego, św. Antoniego i św. Pawła Apostoła ze Zduńskiej Woli.

Nowo mianowani proboszczowie odebrali dekrety z rąk ks. bp. Wiesława Meringa

2017-05-26

W kaplicy domu biskupiego przed południem odbyła się uroczystość wręczenia dekretów nowo mianowanym proboszczom, którzy od 1 lipca br. będą pełnić obowiązki na wyznaczonych przez ks. bp. Wiesława Meringa parafiach. Dziesięciu księży złożyło przepisane prawem kanonicznym „Wyznanie wiary” i „Przysięgę wierności”.

Dobry Wieczór dla Włocławka

2017-05-25

W ostatnich dwóch latach została we Włocławku podjęta inicjatywa Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Włocławka i jego ewangelizacji, która pod koniec zeszłego roku decyzją części proboszczów włocławskich i liderów lokalnych wspólnot została przekształcona w tzw. „Dobry Wieczór dla Włocławka!”.

Obchody 97. rocznicy urodzin Jana Pawła II w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

2017-05-23

Ostatni weekend uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku przeżywali razem z Janem Pawłem II. Okazją stała się 97. rocznica urodzin Papieża – Polaka (ur. 18.05.1920 r.). Jako społeczność Długosza chcemy naśladować w praktyce naszego wielkiego Świętego i uczyć się od niego, jak spędzać wolny czas, aby był on również okresem rozwoju naszego życia duchowego. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować dwa wydarzenia: pierwsze to degustacja papieskich kremówek prosto z Wadowic; drugie, dla bardziej ambitnych - spływ kajakowy.

30-lecie Apostolatu Maryjnego w Ciechocinku

2017-05-21

W sobotę 20 maja br. wspólnota Apostolatu Maryjnego przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku obchodziła 30-lecie swojego istnienia. W 1987 r. ks. Teofil Herman oraz p. Adam Sienkiewicz zainicjowali działalność Stowarzyszenia Cudownego Medalika na terenie Diecezji Włocławskiej. Ciechocińska wspólnota jest pierwszą i najstarszą działającą na terenie diecezji włocławskiej.