DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering do Benedykta XVI: niech Pan Jezus wynagrodzi Wielkiemu Papieżowi cały trud!

2017-04-18

„Mam zaszczyt, jako biskup Diecezji Włocławskiej – tej, na której ziemi urodziła się i żyła 16 lat św. Faustyna Kowalska oraz urodził się św. o. Maksymilian Kolbe – złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia” – napisał ks. bp Wiesław Mering w liście z okazji 90. urodzin Benedykta XVI. Biskup Włocławski przekazał życzenia osobiście na ręce Papieża-Emeryta podczas prywatnej audiencji, jaka odbyła się 5 kwietnia br. na Watykanie.


Dobra: ks. bp Wiesław Mering powitał uczestników procesji Emaus

2017-04-17

W Poniedziałek Wielkanocny odbyła się w Dobrej coroczna procesja „Emaus”, w której udział wzięło kilkuset mężczyzn. Od wielu lat wyruszają oni o 5.30 rano, żeby przemierzyć około 15 km w procesji do przydrożnych krzyży ustawionych wokół miasta i o godzinie 8.30 wspólnie uczestniczyć w Eucharystii w kościele parafialnym. Uczestnicy procesji zatrzymują się przy każdym z 16 krzyży, klękają i proszą Pana Boga o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkiego zła. W tym roku, po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii procesji, na jej zakończeniu obecny był Biskup Włocławski.


Dziś w kościołach diecezji włocławskiej zbiórka na prace w sanktuarium w Świnicach Warckich

2017-04-17

O materialne wsparcie remontu kościoła sanktuaryjnego chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich zaapelował biskup włocławski Wiesław Mering: „Zwracam się po raz kolejny z prośbą, Drodzy Diecezjanie, o materialną pomoc dla tego dzieła”. W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia w kościołach diecezji włocławskiej przeprowadzana jest zbiórka na ten cel.


Bp Mering: życie wieczne jest najpiękniejszą obietnicą Zmartwychwstałego

2017-04-16

„Święta wielkanocne napełniają serca nadzieją i pokojem. Chrystus pokonał zło i śmierć, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – napisał do wiernych diecezji włocławskiej biskup włocławski Wiesław Mering. Wielkanocne życzenia Pasterza Diecezji odczytywane są w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego we wszystkich kościołach diecezji.


Bp Mering: śmierć Chrystusa na krzyżu to szaleństwo miłości Boga do człowieka

2017-04-16

15 kwietnia, o godz. 21.30 we włocławskiej bazylice katedralnej od liturgii światła rozpoczęła się uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej, której przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Następnie w liturgii słowa wierni usłyszeli wszystkie przeznaczone na tę noc czytania, odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a liturgia eucharystyczna zakończyła się uroczystą procesją rezurekcyjną, która odbyła się już po północy.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 11675978 -GOŚCI ONLINE: 56

projektowanie stron www