Ks. bp Wiesław Mering udaje się do Rzymu – wizyta pod znakiem „Trzech Papieży”

2017-04-04

Pod znakiem "Trzech Papieży" odbywać się będzie rozpoczynająca się w dniu dzisiejszym wizyta biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w Rzymie. Ksiądz Biskup weźmie udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem, a także spotka się z Papieżem-Seniorem Benedyktem XVI. Nie zabraknie także modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II.

We Włocławku obchodzono Dzień Świętości Życia

2017-04-01

Obchody XIII Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia odbyły się we Włocławku 30 marca. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem przyjęli: biskup włocławski Wiesław Mering oraz marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Przed Mszą Świętą w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestnicy, którzy przybyli z różnych stron diecezji, dokonali uroczystego aktu adopcji dziecka poczętego. O godz. 10 Mszy Świętej przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.

Biskup Włocławski "Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego"

2017-03-31

"Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego". Tym tytułem uhonorowany został Ks. Bp Wiesław A. Mering podczas XXV Sesji Rady Powiatu Lipnowskiego, która miała miejsce w dn. 30 marca br. w Zespole Szkół im. R. Traugutta w Lipnie.

Maturzyści z diecezji włocławskiej modlili się na Jasnej Górze

2017-03-30

Prawie cztery tysiące maturzystów z diecezji włocławskiej przybyło w dniach 28-29 marca na Jasną Górę, aby modlić się w intencji zbliżającego się egzaminu dojrzałości oraz właściwego rozeznania drogi powołania.

Św. Jan Paweł II patronem województwa kujawsko-pomorskiego

2017-03-29

W poniedziałek 27 marca br. sejmik województwa przez aklamację zatwierdził patronat św. Jana Pawła II nad województwem kujawsko-pomorskim. Decyzję watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o uznaniu „Świętego Jana Pawła II, Papieża, Patronem przed Bogiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego” przedstawił samorządowym władzom województwa ordynariusz diecezji toruńskiej biskup Andrzej Suski. Biskup Włocławski Wiesław Mering już 9 maja 2016 roku wydał dekret w sprawie obchodów patronalnych województwa kujawsko-pomorskiego w tej części Diecezji Włocławskiej, która znajduje się w obrębie tego województwa.