Nuncjusz Apostolski odwiedził parafię św. Maksymiliana w Koninie

2017-08-13

13 sierpnia br., w drodze do Lichenia na uroczystości 50-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio zatrzymał się w parafii św. Maksymiliana w Koninie.

Bp Mering do pielgrzymów: tworzycie żywą koronę Maryi

2017-08-13

„To Wy, Siostry i Bracia pielgrzymi, Waszym życiem tworzycie żywą koronę Maryi, koronę z Diecezji Włocławskiej, którą teraz obdarujecie Jasnogórską Królową. Każdy z Was jest niepowtarzalnym szlachetnym kamieniem, oszlifowanym na pielgrzymiej drodze dłutem zmagania, bólu, cierpienia fizycznego i niejednokrotnie duchowego” – napisał w swoim słowie do pielgrzymów biskup włocławski Wiesław Mering. 13 sierpnia na Jasnej Górze została powitana piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej: grupy z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw.

Obchody uroczystości 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-11

Od 11 do 15 sierpnia br. w Licheniu odbęda się centralne obchody jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Prezentujemy program uroczystości.

Z Turku wyruszyła 27. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2017-08-08

8 sierpnia 2017 roku w kościele pw. św. Barbary w Turku o godz. 8.00 sprawowana była Msza św. rozpoczynająca 27. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Eucharystii dla grup z Konina i Turku przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki, a homilię wygłosił ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej.

Pielgrzymi z Konina już na pątniczym szlaku

2017-08-07

Po raz 27 wyruszyła piesza pielgrzymka z Konina na Jasną Górę. 7 sierpnia przed wyjściem pielgrzymi modlili się w kościele św. Maksymiliana. Mszy św. porannej przewodniczył ks. Mariusz Staszak – kierownik pielgrzymki, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. prał. Zbigniew Cabański, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie.