Rekolekcje dla maturzystów

2017-02-20

Rekolekcje o charakterze powołaniowym odbyły się w Seminarium Włocławskim już po raz dziewiąty w dniach od 17 do 19 lutego br. Swój udział zgłosiło 75 uczestników z następujących parafii: Aleksandrów Kujawski (Przemienienia Pańskiego), Brudzew, Brzeźno koło Konina, Chełmica Duża, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Kłodawa, Koło (M.B. Częstochowskiej), Konin (NMP Królowej Polski; św. Bartłomieja; św. Wojciecha), Kramsk, Lipno (WNMP), Lubicz Górny, Lubotyń, Nieszawa, Piotrków Kujawski, Radziejów (WNMP), Rychwał, Sieradz (NSPJ), Sompolno, Szadek, Tuliszków, Uniejów, Warta (św. Mikołaja), Włocławek (Ducha Świętego, św. Maksymiliana, WNMP), Zduńska Wola (św. Maksymiliana, WNMP) oraz Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza.

Diecezjalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową

2017-02-19

Po zakończonych dekanalnych i rejonowych rozgrywkach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową, dnia 18 lutego br. odbył się ich etap diecezjalny. Wszystkich księży opiekunów, zawodników i kibiców gościnnie przyjęła parafia Kłotno w osobach: Księdza Proboszcza Ryszarda Pospieszyńskiego i Pana Wójta Gminy Baruchowo Stanisława Sadowskiego.

„Dotknij Jezusa” w szkole im. ks. Długosza

2017-02-18

„Miłość – od Źródła do Źródła” – te słowa przyświecały kolejnemu spotkaniu z cyklu „Dotknij Jezusa”, które odbyło się 17 lutego w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Wielu młodych ludzi znalazło w sobie odwagę i przyszło, aby oddać Tej Jedynej Miłości całych siebie ze swoimi problemami, wątpliwościami, radościami i marzeniami.

Spotkanie młodzieży rejonu sieradzkiego

2017-02-17

W piątek, 17 lutego br. młodzież rejonu sieradzkiego spotkała się w Warcie w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa na skupieniu przed Wielkim Postem. Jego celem było duchowe przygotowanie się do wejścia i owocnego przeżywania czasu poprzedzającego największą tajemnicę naszej wiary.

Bp Mering zachęca do modlitwy o trzeźwość w rodzinach

2017-02-15

„Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości” – napisał w słowie do wiernych ks. bp Wiesław Mering. W związku z rozpoczynającym się 26 lutego br. 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu Pasterz Diecezji zachęca do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.