Zakrzewo: w ramach Dnia Chorego bp Mering odwiedził dom pomocy społecznej

2017-02-11

Niecodzienną wizytę przeżyli mieszkańcy wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, których – z racji zbliżającego się XXV Światowego Dnia Chorego – odwiedził biskup włocławski Wiesław Mering.

Licheń: Wspomnienie św. Joanny Francuskiej

2017-02-06

W roku 500. rocznicy zatwierdzenia Reguły Zakonu Najświętszej Maryi Panny przez Stolicę Apostolską siostry anuncjatki, księża marianie oraz wierni modlili się i wspominali św. Joannę de Valois, królową Francji.
Uroczystej Mszy św. odpustowej w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych przewodniczył ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC, wiceprowincjał Zgromadzenia Księży Marianów .

Bp Mering wziął udział w nabożeństwie ekumenicznym w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku

2017-01-23

Im bardziej zaufamy Jezusowi, tym łatwiej odnajdziemy się w jedności – powiedział biskup diecezjalny Wiesław Mering w niedzielę 22 stycznia, na zakończenie nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku.

Ks. bp Wiesław Mering weźmie udział w ingresie abp. Jędraszewskiego do katedry na Wawelu

2017-01-22

W sobotę 28 stycznia br. dotychczasowy metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski obejmie urząd metropolity krakowskiego. W uroczystym ingresie do katedry na Wawelu weźmie udział m.in. biskup włocławski Wiesław Mering.

Uwiedzione serce Jeremiasza – Refleksje na kanwie XX Dnia Judaizmu w Sieradzu

2017-01-21

Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść (Jr 20,7). Ten właśnie cytat z Księgi Jeremiasza został wybrany jako motto tegorocznego, już XX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. 20 stycznia br. w Sieradzu już po raz dziewiąty obchodzono uroczyście tzw. „tryptyk męczeństwa Sieradza”, upamiętniający: rozstrzelanie kilkudziesięciu znaczących obywateli miasta (1939), uwięzienie i deportację kilku tysięcy Żydów do obozu zagłady Kulmhof (1942) i śmierć kilkudziesięciu obywateli w wyniku nalotu sowieckiego (1945).