Grąblin: rekolekcje dla doradców życia rodzinnego

2017-06-12

11 czerwca 2017 r. w Grąblinie zakończyły się trzydniowe rekolekcje dla doradców życia rodzinnego, zorganizowane przez diecezjalnego duszpasterza rodzin ks. Artura Krzyżanowskiego. W tym roku prowadził je ks. dr Rafał Zieliński, dyrektor Studium Teologii w Koninie.

Grodziec: w rodzinnej miejscowości abp. Bronisława Dąbrowskiego świętowano stulecie jego urodzin

2017-06-11

W Grodźcu, w powiecie konińskim odbyły się dziś uroczystości związane ze stuleciem urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego, sekretarza generalnego Episkopatu w czasach komunizmu, bliskiego współpracownika kard. Stefana Wyszyńskiego oraz kard. Józefa Glempa. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński. Liturgię koncelebrował bp diecezji włocławskiej Wiesław Mering.

Włocławek: pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny

2017-06-11

Ponad 2,5 tysiąca osób w niedzielne popołudnie 11 czerwca wzięło udział w pierwszym włocławskim Marszu dla Życia i Rodziny. W radosnym przemarszu uczestniczyły całe rodziny, osoby starsze i młodsze, także spoza Włocławka, księża i osoby zakonne, samorządowcy i parlamentarzyści. Inicjatorami pierwszego tego typu tego przedsięwzięcia w mieście byli ludzie świeccy z różnych wspólnot i ruchów katolickich działających na terenie Włocławka. Z uczestnikami marszu spotkał się biskup włocławski Wiesław Mering.

Charłupia Mała: rowerem na pątniczym szlaku do Świnic Warckich

2017-06-10

10 czerwca w sobotę, pięćdziesięciu pięciu rowerzystów po raz drugi wyjechało na pątniczy szlak z Charłupi Małej do Świnic Warckich. Pielgrzymom przewodził ks. prał. Grzegorz Drzewiecki, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej.

Bytoń: Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

2017-06-10

W sobotę 10 czerwca br., w Bytoniu miał miejsce Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, podczas którego wspominano początki działalności Ruchu na terenie diecezji włocławskiej. W spotkaniu uczestniczyli kapłani, którzy byli u podstaw jego powstawania. Byli to: ks. Kryspin Kaźmierczak, ks. Jerzy Salamon, ks. Leszek Rybka, ks. Lesław Witczak i ks. Włodzimierz Lewandowski. Uczestnicy dziękowali Bogu za dar ruchu oazowego i jego założyciela sługę Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego.