XXXV Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-28

„Człowiek nie może być obojętny wobec najważniejszego pytania w swoim życiu – pytania o obecność Boga”. Te słowa w trakcie homilii skierował do uczestników XXXV Pielgrzymki Ludzi Pracy ks. dr Jan Bartoszek, asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Pielgrzymka odbyła się w niedzielę 27 sierpnia br.

Piesi pielgrzymi ze Zduńskiej Woli i Sieradza oraz rowerowi przybyli na Jasną Górę

2017-08-25

„Dziękuję wam za wasz trud i proszę, wśród intencji, które za chwilę przedstawicie Maryi, niech będą i te o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej diecezji oraz o zgodę w naszej ojczyźnie„ – powiedział bp Stanisław Gębicki witając pielgrzymów pieszych ze Zduńskiej Woli, Sieradza i pielgrzymów rowerowych. 24 sierpnia br. na Jasną Górę dotarła druga część Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej. W dniu dzisiejszym, 25 sierpnia bp Gębicki przewodniczył Mszy św. dla pielgrzymów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Ks. bp Wiesław Mering apeluje o pomoc poszkodowanym przez nawałnice

2017-08-24

„Niech nasz gest ofiarnej pomocy będzie sposobem ukazania potrzebującym chrześcijańskiego miłosierdzia” – napisał w apelu do diecezjan włocławskich bp Wiesław Mering, zapowiadając zorganizowanie zbiórki pieniężnej do puszek w niedzielę 27 sierpnia br. na rzecz poszkodowanych przez nawałnice.

Blisko 600 pielgrzymów wyruszyło z Sieradza na Jasną Górę

2017-08-22

22 sierpnia br. około 600 pielgrzymów wyruszyło w pieszej pielgrzymce z Sieradza na Jasną Górę. Jest to już 407 raz, kiedy sieradzanie i okoliczni mieszkańcy odkładają na bok pracę i swój okres wczasowy, aby podjąć ośmiodniowe rekolekcje w drodze. Pątnicy sieradzcy wyruszyli pod hasłem „Idźcie i głoście”, które ma skłaniać każdego z pielgrzymów do dawania świadectwa swojej wiary oraz głoszenia Dobrej Nowiny przez słowo, modlitwę i budujący przykład, że Ewangelia Jezusa Chrystusa jest świętym, niezmiennym i centralnym drogowskazem w ich życiu.

Na Jasną Górę zmierza V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej

2017-08-22

W dniach 22-27 sierpnia odbywa się V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej. Pielgrzymi rowerowi pokonają łącznie 360 km. Warto dodać, iż szlak przemierzają nie tylko pielgrzymi w sile wieku: najstarszy pielgrzym to 75-letni mężczyzna, najmłodszymi uczestnikami są 10-letni Kubuś i 9-letnia Julia. Pielgrzymka liczy łącznie 48 uczestników.