Bp Mering: do wiary w Syna Człowieczego prowadzi nas miłujące Boga człowiecze serce

2017-03-19

„To jest jedna z najbardziej przekonujących dróg do uwierzenia w Jezusa Chrystusa: zapatrzone w Boga, miłujące Boga człowiecze serce. Dzisiaj Kościół wpatruje się w takie serce patrona (…) św. Józefa” – powiedział w homilii biskup włocławski Wiesław Mering. W III niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca br., w Ciechocinku Pasterz Diecezji przewodniczył uroczystej Mszy św. transmitowanej przez TV Polonia.

Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla biskupa włocławskiego Wiesława Meringa

2017-03-15

Ks. bp Wiesław Mering dołączył do zaszczytnego grona laureatów Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Kapituła nagrody przyznała ją Biskupowi Włocławskiemu, wieloletniemu przewodniczącemu Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, za „wkład w rozwój i ochronę dziedzictwa kulturowego” oraz bezkompromisową posługę pasterską.

Msze św. w TV Polonia z diecezji włocławskiej

2017-03-11

Już w niedzielę 19 marca za pośrednictwem TV Polonia o godz. 13 transmitowana będzie Msza św. z kościoła parafialnego Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku. Dzięki temu przekazowi Polacy rozsiani po całym świecie mają okazję do kontaktu z własną ojczyzną, z Kościołem w Polsce i wiarą przodków.

Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Włocławka ekspiacją za bluźnierczy spektakl „Klątwa”

2017-03-10

Odbywająca się każdego roku tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Włocławka będzie miała charakter przebłagalny i wynagradzający za bluźnierstwa, profanację Krzyża św. i osoby św. Jana Pawła II, która miała miejsce podczas bluźnierczego spektaklu „Klątwa" - wystawionego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

Diecezja włocławska: przybywa pierwszych Komunii i bierzmowanej młodzieży (statystyki)

2017-03-06

W diecezji włocławskiej w ostatnim roku przybyło dzieci przystępujących do Komunii św. oraz bierzmowanej młodzieży. Tak wynika z danych statystycznych, opracowanych na podstawie kwestionariusza „Census Annus 2016”, przygotowywanego przez Stolicę Apostolską.