Maturzyści z diecezji włocławskiej modlili się na Jasnej Górze

2017-03-30

Prawie cztery tysiące maturzystów z diecezji włocławskiej przybyło w dniach 28-29 marca na Jasną Górę, aby modlić się w intencji zbliżającego się egzaminu dojrzałości oraz właściwego rozeznania drogi powołania.

Św. Jan Paweł II patronem województwa kujawsko-pomorskiego

2017-03-29

W poniedziałek 27 marca br. sejmik województwa przez aklamację zatwierdził patronat św. Jana Pawła II nad województwem kujawsko-pomorskim. Decyzję watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o uznaniu „Świętego Jana Pawła II, Papieża, Patronem przed Bogiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego” przedstawił samorządowym władzom województwa ordynariusz diecezji toruńskiej biskup Andrzej Suski. Biskup Włocławski Wiesław Mering już 9 maja 2016 roku wydał dekret w sprawie obchodów patronalnych województwa kujawsko-pomorskiego w tej części Diecezji Włocławskiej, która znajduje się w obrębie tego województwa.

Konin: Msza św. trzeźwościowa w parafii św. Wojciecha

2017-03-28

W minioną niedzielę, 26 marca, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana była msza św. w intencji „Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył i homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel.

Lipno: Ekstremalna Droga Krzyżowa

2017-03-25

„Nabożeństwo Drogi Krzyżowej to symboliczne przeżycie na nowo męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, jaką podjął z miłości do każdego człowieka”. Tymi słowami skierowanymi do uczestników EDK w Lipnie zwrócił się w swoim okolicznościowym piśmie, udzielając równocześnie błogosławieństwa w głębokim przeżyciu tego modlitewnego wyzwania, ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering, Biskup Włocławski.

25 marca – dzień, który łączy trzech ostatnich biskupów włocławskich

2017-03-25

Nieczęsto zdarzają się takie dni, które spajają najnowszą historię diecezji. 25 marca pod tym względem jest szczególny: 25 marca 1992 roku biskup włocławski Henryk Muszyński został mianowany przez Jana Pawła II arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim. Tego samego dnia papież mianował jego następcę – ks. Bronisława Dembowskiego. 11 lat później – 25 marca 2003 roku Jan Paweł II mianował ks. Wiesława Meringa kolejnym biskupem włocławskim.