100-lecie objawień fatimskich w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku

2017-05-13

Uroczyście obchodzona w Kościele powszechnym 100. rocznica objawień fatimskich miała w parafii Matki Bożej Fatimskiej – z racji wezwania – szczególny charakter: była bowiem połączona z odpustem parafialnym. Wierni przygotowywali się do tego dnia przez cały poprzedzający go tydzień, gromadząc się w parafialnym kościele na wieczornych rozważaniach połączonych z Apelem Maryjnym. Uroczystościom odpustowym przewodniczył rektor WSD we Włocławku, ks. prał. Jacek Szymański.

Parafia w Odolionie uroczyście świętowała 100-lecie objawień fatimskich

2017-05-13

Setki osób wzięły udział w uroczystości parafialnej Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie, która w tym roku przypadła w setną rocznicę fatimskich objawień. 13 maja br. o godz. 11 odbyła się procesja fatimska, a po niej została odprawiona uroczysta Msza św., na zakończenie której zawierzono parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Obchodom przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku ks. prał. Artur Niemira.

Pielgrzymką kapłanów diecezji włocławskiej rozpoczęły się diecezjalne obchody stulecia fatimskich objawień

2017-05-12

W piątek 12 maja br., w przeddzień wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej i setnej rocznicy objawień fatimskich, odbyła się doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Ze względu na tę okoliczność tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła diecezjalne obchody 100-lecia objawienia się Maryi w Fatimie. Spotkaniu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, zaś konferencję ascetyczną i homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego z Zakopanego, a wzięło w nim udział 310 kapłanów i diakonów.

Obchody jubileuszu stulecia objawień fatimskich w Diecezji Włocławskiej (program)

2017-05-10

13 maja 2017 roku przypada stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. W diecezji włocławskiej obchody jubileuszu rozpoczną się w piątek 12 maja br. pielgrzymką kapłanów diecezji włocławskiej w ramach obchodów diecezjalnego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów, natomiast w czerwcu odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Fatimy. Szczególny wymiar obchodom stulecia objawień nadano w trzech parafiach, których patronką jest Matka Boża Fatimska. Powstały jako wotum wdzięczności za peregrynację kopii figury Matki Bożej Fatimskiej w diecezji w 1996 r. Są to parafie w Turku-Obrzębinie, Odolionie i Włocławku.

Młodzież i duszpasterze Diecezji Włocławskiej odpowiadali na ankietę papieża Franciszka

2017-05-09

W Watykanie został opublikowany dokument przygotowawczy XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, które odbędzie się w październiku 2018 r. na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie rozesłanej do wszystkich diecezji świata udzielili także przedstawiciele młodzieży i duszpasterzy z Diecezji Włocławskiej.