Bp Mering wziął udział w nabożeństwie ekumenicznym w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku

2017-01-23

Im bardziej zaufamy Jezusowi, tym łatwiej odnajdziemy się w jedności – powiedział biskup diecezjalny Wiesław Mering w niedzielę 22 stycznia, na zakończenie nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku.

Ks. bp Wiesław Mering weźmie udział w ingresie abp. Jędraszewskiego do katedry na Wawelu

2017-01-22

W sobotę 28 stycznia br. dotychczasowy metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski obejmie urząd metropolity krakowskiego. W uroczystym ingresie do katedry na Wawelu weźmie udział m.in. biskup włocławski Wiesław Mering.

Uwiedzione serce Jeremiasza – Refleksje na kanwie XX Dnia Judaizmu w Sieradzu

2017-01-21

Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść (Jr 20,7). Ten właśnie cytat z Księgi Jeremiasza został wybrany jako motto tegorocznego, już XX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. 20 stycznia br. w Sieradzu już po raz dziewiąty obchodzono uroczyście tzw. „tryptyk męczeństwa Sieradza”, upamiętniający: rozstrzelanie kilkudziesięciu znaczących obywateli miasta (1939), uwięzienie i deportację kilku tysięcy Żydów do obozu zagłady Kulmhof (1942) i śmierć kilkudziesięciu obywateli w wyniku nalotu sowieckiego (1945).

Grand Prix dla młodzieży z sieradzkiego Jagiellończyka

2017-01-18

Kilkanaście tysięcy uczestników, bardzo wysoki poziom artystyczny, utytułowani profesorowie z wiodących polskich ośrodków akademickich w składzie jury, uczestnicy z 37 okręgów, w których przeprowadzano eliminacje rejonowe w Polsce i zagranicą, dzieci, młodzież i starsi na 23. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. A wśród nich zespół młodzieżowy z I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu, który zdobył Grand Prix festiwalu.

Ponad 35% wiernych diecezji włocławskiej uczęszcza na niedzielną Mszę świętą

2017-01-17

W ostatnim czasie Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował wyniki badań nad religijnością Polaków, które wskazują na wzrost procentowy osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św. w roku 2015 w stosunku do poprzedniego roku z 39,1% do 39,8%, i przyjmujących Komunię Świętą z 16,3% do 17%. Diecezja włocławska na tle ogólnopolskim dołącza do tej tendencji, a wskaźniki religijności przedstawiają się kolejno: 35,2% (34,5% w 2014 r.) uczęszczających na niedzielną Mszę św. i 13,4% (12,9% w 2014 r.) przyjmujących Komunię Świętą.