W Koninie modlono się w intencji Ojczyzny

2016-11-11

W dniu 11 listopada uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiana jest zawsze w najstarszym w kościele w Koninie – św. Bartłomieja Apostoła. Także było i tego roku. Eucharystii, która rozpoczęła się o godz. 11:00, przewodniczył Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. prał. dr Artur Niemira, a współkoncelebrowali proboszczowie konińskich parafii.

Koło: 550-lecie obecności ojców bernardynów

2016-11-11

W piątek 11 listopada br. ks. bp Wiesław Mering przewodniczył obchodom Dnia Niepodległości w Kole, które zostały połączone z 550-leciem obecności ojców bernardynów w tym mieście. Uroczysta Msza św. była sprawowana w położonym na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przyklasztornym kościele Nawiedzenia NMP.

IX Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej Ryba w Ślesinie (zaproszenie)

2016-11-10

Festiwal dziecięco-młodzieżowy jest formą podziękowania zespołom i solistom, za ich pełną miłości i oddania posługę muzyczną w parafiach naszej diecezji. „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, a modlitwa jest sposobem na rozmowę z Panem Bogiem. Czynimy to również przez Maryję. Tym akcentem pragniemy włączyć się w przeżywanie 300 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Edycja Festiwalu „Ryba” trwa jeden dzień- w sobotę 19 listopada 2016 r. Rozpoczyna się Eucharystią o godzinie 10.00 (obecność obowiązkowa). Po zakończonej Mszy Świętej odbędą się przesłuchania- od godziny 11.00. Po naradzie jury, w czasie której wystąpią zaproszeni goście, zostanie ogłoszony werdykt.

Ks. Grzywiński z Kazachstanu: wyrażam podziękowanie za możliwość przybycia na te spragnione Boga i Ewangelii ziemie

2016-11-08

„Swoją posługę powierzam wstawiennictwu bł. Władysława Bukowińskiego. To od obecności na jego Mszy św. beatyfikacyjnej w Karagandzie rozpocząłem tutaj swoją pracę. Księdza Bukowińskiego nazywają ‘niestrudzonym apostołem Ewangelii i pasterzem według serca Chrystusowego’. Pragnę również i ja być takim dla ludzi tej ziemi” – wyznaje ks. Szymon Grzywiński od września pracujący duszpastersko w południowo-wschodnim Kazachstanie. W pierwszym liście skierowanym do ks. bp. Wiesława Meringa napisał: „z ‘Kościoła na stepie’, wyrażam jeszcze raz swoje podziękowanie, za możliwość przybycia na te spragnione Boga i Ewangelii ziemie”.

Rekolekcje weekendowe Odnowy w Duchu Świętym

2016-11-07

W dniach 4-6 listopada br. w klasztorze ojców Paulinów w Brdowie odbyły się kolejne rekolekcje weekendowe Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej. Tym spotkaniem zainaugurowano kolejny rok formacyjny.