Spotkanie młodzieży rejonu sieradzkiego

2017-02-17

W piątek, 17 lutego br. młodzież rejonu sieradzkiego spotkała się w Warcie w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa na skupieniu przed Wielkim Postem. Jego celem było duchowe przygotowanie się do wejścia i owocnego przeżywania czasu poprzedzającego największą tajemnicę naszej wiary.

Bp Mering zachęca do modlitwy o trzeźwość w rodzinach

2017-02-15

„Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości” – napisał w słowie do wiernych ks. bp Wiesław Mering. W związku z rozpoczynającym się 26 lutego br. 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu Pasterz Diecezji zachęca do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Pasterz Diecezji spotkał się z chorymi i przewodniczył liturgii w Turku

2017-02-13

Ks. bp Wiesław Mering przewodniczył dziś wieczorem Mszy św. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie wiernych. Była to kolejna stacja obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

2017-02-12

12 lutego br. dobiegły końca kolejne rekolekcje weekendowe, organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym diecezji włocławskiej. Tym razem był to KURS PIOTR, prowadzony przez Artura Skowrona z Wrocławia. Kurs ten kontynuuje formację ucznia Jezusa proponowaną przez Jose H. Prado Floresa, lecz nie na ogólnych założeniach uczniostwa, lecz na konkretnym przykładzie życia świętego Piotra.

Zakrzewo: w ramach Dnia Chorego bp Mering odwiedził dom pomocy społecznej

2017-02-11

Niecodzienną wizytę przeżyli mieszkańcy wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, których – z racji zbliżającego się XXV Światowego Dnia Chorego – odwiedził biskup włocławski Wiesław Mering.