DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Pielgrzymi z Konina już na pątniczym szlaku

2017-08-07

Po raz 27 wyruszyła piesza pielgrzymka z Konina na Jasną Górę. 7 sierpnia przed wyjściem pielgrzymi modlili się w kościele św. Maksymiliana. Mszy św. porannej przewodniczył ks. Mariusz Staszak – kierownik pielgrzymki, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. prał. Zbigniew Cabański, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie.


Bp Mering w Galewie: w Eucharystii Chrystus w szczególny sposób przemienia nasze serca

2017-08-07

„Chrystus tu, w szczególny sposób przemienia nasze serca” – mówił 6 sierpnia w homilii ks. bp Wiesław Mering. W Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie Biskup Włocławski przewodniczył Mszy św. odpustowej, która była transmitowana przez Telewizję Polonia. Uroczystość zgromadziła tysiące wiernych z Galewa, Turku i okolic.


Włocławek: na Jasną Górę wyruszyła 29. piesza pielgrzymka

2017-08-06

„Niech wasze pielgrzymowanie będzie pięknym wyrazem życia religijnego całego Włocławskiego Kościoła” – powiedział do pielgrzymów z Włocławka ks. bp. Stanisław Gębicki, który 6 sierpnia br. we włocławskiej katedrze przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej 29. Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę.


Zakończyły się rekolekcje oazowe dzieci i młodzieży z diecezji włocławskiej

2017-08-02

Młodzież i dzieci z diecezji włocławskiej w dniach 15-31 lipca br. po raz kolejny przeżywali rekolekcje Ruchu Światło-Życie w Beskidzie Żywieckim. W miejscowości Rycerka Górna 15 lipca zgromadziła się wspólnota licząca 56 osób podzielona na Oazę Nowej Drogi I° i Oazę Nowego Życia I° prowadzoną przez księdza Marcina Topolskiego, księdza Jacka Makowskiego, księdza Adriana Szczęsnego i księdza Mariusza Nowackiego. W sąsiedniej Rycerce Dolnej swoje rekolekcje przeżywała Oaza Dzieci Bożych w liczbie 43 osób, prowadzona przez księży: Szymona Lewandowskiego i Sebastiana Adamczyka. 


Z Rwandy do Chełmicy - misyjna ewangelizacja w Chełmicy Dużej

2017-07-31

W niedzielę 30 lipca br. parafia św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej gościła s. Weronikę Popowską ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny, misjonarkę z Afryki. Podczas każdej Mszy Świętej parafianie mieli okazję wysłuchać świadectwa siostry opowiadającej o realiach pracy misyjnej w Rwandzie, pamiętając przy tym słowa papieża Benedykta XVI, iż tylko przez wiarę wiara rośnie i umacnia się.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13192149 -GOŚCI ONLINE: 52

projektowanie stron www