Zduńska Wola: rozpoczęcie obchodów 100-lecia urodzin abp. Dąbrowskiego

2016-11-18

W środę 16 listopada 2016 r. w parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli rozpoczęły się organizowane przez Zgromadzenie Księży Orionistów obchody Jubileuszu 100-lecia urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego, orionisty wieloletniego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

2016-11-17

Podczas 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on przyjęty w Krakowie-Łagiewnikach, w sobotę 19 listopada przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Nazajutrz we wszystkich polskich kościołach wierni odmówią przed Najświętszym Sakramentem Jubileuszowy Akt.

Włocławek: 30. rocznica śmierci księdza biskupa Jana Zaręby

2016-11-16

15 listopada br. o godz. 16.00 w auli im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku miała miejsce konferencja zorganizowana w 30. rocznicę śmierci księdza biskupa Jana Zaręby (1910-1986).

Ks. bp Wiesław Mering zamknął Rok Miłosierdzia w Diecezji Włocławskiej

2016-11-12

W sobotę 12 listopada br. o 11.00 w bazylice katedralnej odbyła się uroczystość zamknięcia Roku Świętego Miłosierdzia w Diecezji Włocławskiej. Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering. Jak podkreślił na początku uroczystości, dzisiejsza uroczystość miała charakter dziękczynienia Bogu „za dary, których nam tak obficie udzielił” w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.

Fotografia Stulecia Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

2016-11-11

Z nieukrywaną dumą prezentujemy fotografię stulecia, do której pozowały 884 osoby wchodzące w skład Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.