Świnice Warckie: Dzieci pierwszokomunijne diecezji włocławskiej z wizytą u św. Faustyny Kowalskiej

2017-06-09

W czwartek 8 czerwca br. w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej odbyło się kolejne diecezjalne spotkanie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy w Komunii św. przyjęły do swoich serc Pana Jezusa. Na małych pielgrzymów czekały nie lada atrakcje i niespodzianki, a wśród nich m.in. zwiedzanie domu rodzinnego świętej Faustyny. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył ksiądz biskup Wiesław Mering.

Ks. bp Stanisław Gębicki wziął udział w uroczystej Mszy św. z odnowieniem Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

2017-06-07

Z udziałem Episkopatu Polski, prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło, 6 czerwca br. została odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach uroczysta Msza św., w trakcie której odnowiono Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgromadzeni w zakopiańskiej świątyni uczcili w ten sposób 100. rocznicę objawień fatimskich. Diecezję włocławską reprezentował ks. bp Stanisław Gębicki.

Ciechocinek: Biskup Włocławski poświęcił kaplicę Matki Bożej z Guadalupe w Domu Zdrojowym

2017-06-07

W dniu 6 czerwca 2017 r. w Ciechocinku w Sanatorium „Dom Zdrojowy” Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering poświęcił kaplicę, która została dedykowana Matce Bożej z Guadalupe.

Licheń: Osiemnasta rocznica wizyty św. Jana Pawła II

2017-06-07

To już 18 lat odkąd św. Jan Paweł II modlił się u stóp Matki Bożej Licheńskiej. Papież przebywał w licheńskim Sanktuarium w dniach 6-8 czerwca 1999 r.
Jan Paweł II w Licheniu pojawił się w godzinach wieczornych 6 czerwca. Następnego dnia, wczesnym rankiem księża marianie, w asyście tysięcy wiernych, przenieśli Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej do ołtarza polowego ustawionego przed budującą się wówczas bazyliką.

Wierni diecezji włocławskiej uczestniczyli w jubileuszu 50-lecia istnienia Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie

2017-06-05

W dniach od 2 do 4 czerwca w Rzymie obchodzony był Złoty Jubileusz 50-lecia istnienia Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. Na świętowanie Jubileuszu zjechali się do Rzymu przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym ze 128 krajów świata. Były to osoby świeckie, ale także wielu biskupów i kapłanów. Diecezja włocławska również miała swoją reprezentację na tym wyjątkowym spotkaniu. Do Rzymu udała się 39 osobowa pielgrzymka zorganizowana przez Diecezjalnych Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.