Srebrny i złoty jubileusz święceń kapłańskich we włocławskiej katedrze

2017-05-04

„Chcemy Panu Jezusowi powiedzieć w miejscu naszych święceń – dziękuję!” – mówił biskup włocławski Wiesław Mering zwracając się do księży obchodzących 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. 4 maja br. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej, z udziałem ks. bp. Stanisława Gębickiego, jubilaci sprawowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.

Tuliszkowscy ministranci na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej w Częstochowie

2017-05-03

W dniach 1 do 2 maja 2017 roku w Częstochowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. Całe mistrzostwa zgromadziły 160 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, a więc w sumie prawie 2000 zawodników. Rozgrywki odbywały się przez dwa dni na 12 halach sportowych w Częstochowie i okolicy. Była to jedna z największych tego typu imprez sportowych w Polsce. Diecezję Włocławską w kategorii Lektor Młodszy (szkoła gimnazjalna) reprezentowali ministranci z parafii św. Wita w Tuliszkowie.

IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

2017-04-30

W niedzielę 30 kwietnia rozpoczynamy w Kościele w Polsce Dziewiąty Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii Św. Marka: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (por. Mk 16, 15). Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Bp Mering: bardzo potrzebni są dzisiaj ludzie napełnieni Ewangelią

2017-04-29

Bardzo potrzebni są dzisiaj ludzie napełnieni Ewangelią jak św. Katarzyna ze Sieny, jak ci, którzy w ziemskim piekle nie zaparli się Chrystusa, ludzie głoszący i świadczący Ewangelię – mówił bp Wiesław Mering, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji 72. rocznicy cudownego wyzwolenia obozu w Dachau.

Włocławek: XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2017-04-27

Dnia 25 kwietnia 2017 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, odbył się etap diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, któremu pobłogosławił Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Mering.