Szadek: rejonowe spotkanie młodzieży

2016-11-26

W piątek, 25 listopada br. szadkowski kościół gościł młodzież z rejonu sieradzkiego na skupieniu adwentowym. Spotkanie było zaproszeniem do duchowego wejścia i przeżywania świętego czasu oczekiwania na przyjście Jezusa.

Włocławek: Jubileusz 20-lecia odrodzenia Akcji Katolickiej

2016-11-24

W sobotę, 19 listopada 2016 r. w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – swojego święta patronalnego - Akcja Katolicka obchodziła Jubileusz 20-lecia odrodzenia stowarzyszenia w Diecezji Włocławskiej. W Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku spotkali się członkowie Wspólnoty z oddziałów parafialnych wraz z księżmi proboszczami, którzy pełnią funkcję Asystentów Akcji Katolickiej.

Ślesin: IX edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”

2016-11-21

19 listopada 2016 roku w Ślesinie odbyła się IX edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”. Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Duszpasterski Diecezji Włocławskiej, parafia św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering.

Tokary: Msza św. intencji tych, którzy odeszli na wieczną służbę

2016-11-21

W niedzielę 20 listopada przed godziną 11.30 obok tokarskiej świątyni pojawiły się delegacje ze wszystkich jednostek OSP z powiatu turkowskiego. Obecne były także władze samorządowe pod przewodnictwem Wójta Jana Nowaka oraz posła na Sejm Rzeczpospolitej Ryszarda Bartosika.

Sieradz: Droga Krzyżowa w intencji Kościoła Prześladowanego

2016-11-19

W piątek 18 listopada o godz. 19.00 młodzież parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu po wcześniejszych lekcjach poświęconych Kościołowi Prześladowanemu postanowiła, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez przeprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.