W sieradzkiej kolegiacie poświęcono odnowione organy i modlono się w intencji bezrobotnych i pracodawców

2016-12-05

4 grudnia br. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu miała miejsce uroczystość poświęcenia odnowionych organów oraz Dzień Modlitw za osoby bezrobotne, poszukujące pracy i pracodawców. Uroczystościom, na zaproszenie ks. prał. Mariana Bronikowskiego, proboszcza sieradzkiej kolegiaty i wikariusza biskupiego na rejon sieradzki przewodniczył Pasterz Diecezji, ks. bp Wiesław Mering, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej.

W Sieradzu zainaugurowano „Wieczory Miłosierdzia z Janem Pawłem II”

2016-12-02

1 grudnia br. w sieradzkiej Kolegiacie odbył się pierwszy „Wieczór Miłosierdzia z Janem Pawłem II”. To idea zaproponowana przez ks. prałata Mariana Bronikowskiego, miejscowego proboszcza, jako owoc zakończonego niedawno Roku Miłosierdzia. To pierwsze ze spotkań modlitewnych, jakie od tej pory będą organizowane w Kolegiacie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Podczas wieczorów zebrani lepiej będą mogli poznawać nieskończone miłosierdzie Boże, rozważając kolejne jego przymioty, a zaproszeni goście dadzą świadectwo ze spotkań ze św. Janem Pawłem II.

Ks. prof. Krzysztof Konecki powołany w skład Komitetu Nauk Teologicznych PAN

2016-12-01

Wykładowca teologii liturgii w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku i na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, ks. prof. dr hab. Krzysztof Konecki został powołany w skład Komitetu Nauk Teologicznych przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Decyzję, która w tych dniach została przekazana do wiadomości, podjęło Zebranie Plenarne Komitetu Nauk Teologicznych PAN w dniu 3 października br.

Stare Miasto: dziękczynienie za Jubileusz Miłosierdzia i Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

2016-11-30

W święto św. Andrzeja – 30 listopada br. – w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście odbyła się uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar i łaskę przeżycia Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Ks. bp Wiesław Mering podziękował samorządowcom z diecezji włocławskiej najbardziej zaangażowanym w dzieło ŚDM

2016-11-30

Okazją do podsumowania przygotowań i przebiegu „Dni w Diecezji” poprzedzających Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz wyrażenia wdzięczności najbardziej zaangażowanym samorządowcom z terenu Diecezji Włocławskiej stało się spotkanie, jakie miało miejsce we Włocławku w dniu 29 listopada br. Na zaproszenie ks. bp. Wiesława Meringa do Domu Biskupiego przyjechali przedstawiciele lokalnych samorządów, które wniosły największy wkład w dzieło ŚDM w diecezji.