DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Tablicą po dębem upamiętniono bp. Karola Mieczysława Radońskiego

2017-05-29

Kameralna uroczystość odbyła się po południu w niedzielę 28 maja, na dziedzińcu domu biskupów włocławskich, w cieniu majestatycznego dębu. Posadził go, w Roku Świętym 1950, ówczesny biskup włocławski Karol Mieczysław Radoński (1883-1951). Teraz, z inicjatywy ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, w 90. rocznicę święceń biskupich bp. Radońskiego, pod dębem ustawiono kamienną tablicę pamiątkową.


W diecezji włocławskiej odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny

2017-05-29

W czerwcu br. w diecezji włocławskiej będą miały miejsce trzy Marsze dla Życia i Rodziny tj. pierwszy w Zduńskiej Woli – 4 czerwca, następny we Włocławku – 11 czerwca, a w kolejnym tygodniu w Koninie – 18 czerwca. W tym roku hasło przewodnie Marszów brzmi „Czas na rodzinę!”. Ich koordynatorem jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z Warszawy. 


Bp Mering udzielił święceń diakonatu 10 alumnom włocławskiego seminarium

2017-05-28

Dnia 28 maja br. o godz. 15, w Bazylice Katedralnej we Włocławku ks. bp Wiesław Mering udzielił święceń diakonatu dziesięciu alumnom włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń zgromadziła wokół ołtarza wiernych, rodziny nowo ustanowionych diakonów, siostry zakonne, profesorów i moderatorów WSD, księży proboszczów. 


„Zejdź z kanapy” – w Brdowie odbyło się Diecezjalne Forum Duszpasterstwa Młodzieży

2017-05-27

Pod hasłem „Zejdź z kanapy” 27 maja w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie odbyło się IV Forum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Włocławskiej. Na spotkanie przybyli dekanalni duszpasterze wraz z młodzieżą w liczbie ok. 130 osób. Wszystkich zebranych w świątyni powitał diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Przemysław Pilarski. 


Zduńska Wola: V Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną o Puchar Dziekana

2017-05-27

W ramach Parafialnego Pikniku Rodzinnego w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli 27 maja 2017 roku odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną o Puchar „Dziekana Zduńskowolskiego”. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły ministrantów na poziomie szkół podstawowych i gimnazjalnych z parafii: św. Katarzyny z Korczewa, św. Maksymiliana Kolbego, św. Antoniego i św. Pawła Apostoła ze Zduńskiej Woli.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12503196 -GOŚCI ONLINE: 44

projektowanie stron www