DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Z Rwandy do Chełmicy - misyjna ewangelizacja w Chełmicy Dużej

2017-07-31

W niedzielę 30 lipca br. parafia św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej gościła s. Weronikę Popowską ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny, misjonarkę z Afryki. Podczas każdej Mszy Świętej parafianie mieli okazję wysłuchać świadectwa siostry opowiadającej o realiach pracy misyjnej w Rwandzie, pamiętając przy tym słowa papieża Benedykta XVI, iż tylko przez wiarę wiara rośnie i umacnia się.


Licheń: „Przebudzeni duchowo” - 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych

2017-07-30

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu zakończyły się jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych spotkań trzeźwościowych dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium., natomiast nagrodę Pelikan, przyznawaną osobom w sposób szczególny zasłużonym dla ruchu trzeźwościowego, otrzymała pani Ewa Woydyłło, autorka książek o tematyce uzależnień.


Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę - 2017 (zapowiedź)

2017-07-28

„Idźcie i głoście” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskie na Jasną Górę w roku 2017. Od 17 lipca br. trwają już zapisy pielgrzymów w grupach z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, pielgrzymi z tych grup udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza grupa z Włocławka wyruszy na pątniczy szlak w dniu 06 sierpnia br., kolejna z Konina w dniu 07 sierpnia, z Turku 08 sierpnia i z Dzierżaw 09 sierpnia br. Do Częstochowy dotrą w dniu 13 sierpnia.


Bp Mering zaprasza na uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-07-26

„W naszej Diecezji pragniemy w sposób szczególny wspominać i świętować 50. rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim, który w kościołach diecezji zostanie odczytany w niedzielę 30 lipca br.


Fryzjerzy z całej Polski w sieradzkiej farze

2017-07-25

Tradycyjnie już po raz czternasty, 23 lipca br. o godzinie 18:00 w sieradzkim kościele farnym zgromadzili się przedstawiciele świata fryzjerstwa z całej Polski. Uroczysta Msza Święta celebrowana w liturgiczne święto patronki fryzjerów św. Marii Magdaleny miała miejsce w ramach festiwalu Sieradz Open Hair, w którego organizację włączyli się p. Bogusław Kulesza – przewodniczący sekcji fryzjerów przy Cechu Rzemiosł Różnych w Sieradzu oraz p. Stanisław Marczak – prezes Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12982546 -GOŚCI ONLINE: 89

projektowanie stron www