Franciszek do bp. Dembowskiego: wyrażamy wdzięczność za popieranie dialogu ekumenicznego

2017-04-20

„Wyrażamy wdzięczność za gorliwą posługę pasterską, zwłaszcza żarliwość w głoszeniu Ewangelii, wspieraną po ojcowsku wspólną z kapłanami służbą oraz popieranie dialogu ekumenicznego” – napisał papież Franciszek w pozdrowieniu z okazji srebrnego jubileuszu sakry bp. Bronisława Dembowskiego.

Bp Mering do Benedykta XVI: niech Pan Jezus wynagrodzi Wielkiemu Papieżowi cały trud!

2017-04-18

„Mam zaszczyt, jako biskup Diecezji Włocławskiej – tej, na której ziemi urodziła się i żyła 16 lat św. Faustyna Kowalska oraz urodził się św. o. Maksymilian Kolbe – złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia” – napisał ks. bp Wiesław Mering w liście z okazji 90. urodzin Benedykta XVI. Biskup Włocławski przekazał życzenia osobiście na ręce Papieża-Emeryta podczas prywatnej audiencji, jaka odbyła się 5 kwietnia br. na Watykanie.

Dobra: ks. bp Wiesław Mering powitał uczestników procesji Emaus

2017-04-17

W Poniedziałek Wielkanocny odbyła się w Dobrej coroczna procesja „Emaus”, w której udział wzięło kilkuset mężczyzn. Od wielu lat wyruszają oni o 5.30 rano, żeby przemierzyć około 15 km w procesji do przydrożnych krzyży ustawionych wokół miasta i o godzinie 8.30 wspólnie uczestniczyć w Eucharystii w kościele parafialnym. Uczestnicy procesji zatrzymują się przy każdym z 16 krzyży, klękają i proszą Pana Boga o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkiego zła. W tym roku, po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii procesji, na jej zakończeniu obecny był Biskup Włocławski.

Dziś w kościołach diecezji włocławskiej zbiórka na prace w sanktuarium w Świnicach Warckich

2017-04-17

O materialne wsparcie remontu kościoła sanktuaryjnego chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich zaapelował biskup włocławski Wiesław Mering: „Zwracam się po raz kolejny z prośbą, Drodzy Diecezjanie, o materialną pomoc dla tego dzieła”. W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia w kościołach diecezji włocławskiej przeprowadzana jest zbiórka na ten cel.

Bp Mering: życie wieczne jest najpiękniejszą obietnicą Zmartwychwstałego

2017-04-16

„Święta wielkanocne napełniają serca nadzieją i pokojem. Chrystus pokonał zło i śmierć, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – napisał do wiernych diecezji włocławskiej biskup włocławski Wiesław Mering. Wielkanocne życzenia Pasterza Diecezji odczytywane są w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego we wszystkich kościołach diecezji.