DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering: bardzo potrzebni są dzisiaj ludzie napełnieni Ewangelią

2017-04-29

Bardzo potrzebni są dzisiaj ludzie napełnieni Ewangelią jak św. Katarzyna ze Sieny, jak ci, którzy w ziemskim piekle nie zaparli się Chrystusa, ludzie głoszący i świadczący Ewangelię – mówił bp Wiesław Mering, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji 72. rocznicy cudownego wyzwolenia obozu w Dachau.


Włocławek: XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2017-04-27

Dnia 25 kwietnia 2017 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, odbył się etap diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, któremu pobłogosławił Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Mering.


Biskupi ze wschodu w Licheniu

2017-04-27

W celu wymiany doświadczeń w pracy duszpasterskiej w dniach 25-27 kwietnia spotykają się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu przedstawiciele Episkopatów Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski.


Brdów: diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

2017-04-24

190 osób z całej diecezji włocławskiej zgromadziło się w dniach 21 - 23 kwietnia br. na kolejnym weekendzie formacyjnym dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem grupę gościli Ojcowie Paulini w klasztorze w Brdowie. Tematem rekolekcji, które prowadził ponownie Artur Skowron - doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, lider wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Galilea oraz członek Rady Pastoralnej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, był TALENT.


14. rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa

2017-04-22

W sobotę 22 kwietnia br. przypada liturgiczna rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego. Pamiętajmy tego dnia w naszych wspólnotach o modlitwie w intencji Księdza Biskupa. Upamiętnienie tej rocznicy połączone zostanie z imieninami Pasterza Diecezji w dniu 21 czerwca br.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12065238 -GOŚCI ONLINE: 72

projektowanie stron www