DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Aleksandrów Kujawski: dzieci ze szkoły podstawowej wystawiły sztukę powołaniową

2017-06-21

21 czerwca 2017 r. dzieci z kl. IV a, IV b i IV c ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Józefa Wybickiego w Aleksandrowie Kujawskim pod kierunkiem swojego katechety ks. Grzegorza Radziejewskiego wystawiły sztukę pt: „Tajemnicze wezwanie” mówiącą na temat powołania kapłańskiego. 


Katedra Włocławska: Msza św. w dniu imienin ks. bp. Wiesława Meringa

2017-06-21

W środę 21 czerwca br. w Bazylice Katedralnej we Włocławku, z racji imienin oraz 14. rocznicy święceń biskupich i ingresu do katedry ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Dostojny Solenizant. Na modlitwie zgromadzili się: bp Bronisław Dembowski, prezbiterzy, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy. Z rąk Księdza Biskupa neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące do pracy duszpasterskiej w pierwszej parafii.


Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2017-06-21

Jak każdego roku, w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, 21 czerwca ogłaszane są zmiany personalne w diecezji włocławskiej. Zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 1 lipca. Tegoroczne zmiany charakteryzują nominacje proboszczowskie np. w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku, NMP Królowej Polski w Koninie (po niespodziewanej śmierci proboszcza) czy św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim, a także zmiany wikariuszowskie w wielu miejscach diecezji.


Dąbie n. Nerem: rowerowa pielgrzymka do Charłupi Małej

2017-06-18

W sobotę 17 czerwca br., piętnastoosobowa grupa pielgrzymów rowerowych z Dąbia nad Nerem wyruszyła w stronę sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej. Pielgrzymi wyruszając, oprócz niezbędnego bagażu zabrali ze sobą intencje, prośby i radości, a także sprawy trudne, które złożyli przed obliczem Matki Bożej.


Uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu

2017-06-16

15 czerwca w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 17.00 rozpoczęła się główna Msza św. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu, słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów na Boże Ciało. Uroczystości przewodniczył biskup Józef Zawitkowski z Łowicza.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12736908 -GOŚCI ONLINE: 52

projektowanie stron www