Włocławek: Jubileusz 20-lecia odrodzenia Akcji Katolickiej

2016-11-24

W sobotę, 19 listopada 2016 r. w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – swojego święta patronalnego - Akcja Katolicka obchodziła Jubileusz 20-lecia odrodzenia stowarzyszenia w Diecezji Włocławskiej. W Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku spotkali się członkowie Wspólnoty z oddziałów parafialnych wraz z księżmi proboszczami, którzy pełnią funkcję Asystentów Akcji Katolickiej.

Ślesin: IX edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”

2016-11-21

19 listopada 2016 roku w Ślesinie odbyła się IX edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”. Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Duszpasterski Diecezji Włocławskiej, parafia św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering.

Tokary: Msza św. intencji tych, którzy odeszli na wieczną służbę

2016-11-21

W niedzielę 20 listopada przed godziną 11.30 obok tokarskiej świątyni pojawiły się delegacje ze wszystkich jednostek OSP z powiatu turkowskiego. Obecne były także władze samorządowe pod przewodnictwem Wójta Jana Nowaka oraz posła na Sejm Rzeczpospolitej Ryszarda Bartosika.

Sieradz: Droga Krzyżowa w intencji Kościoła Prześladowanego

2016-11-19

W piątek 18 listopada o godz. 19.00 młodzież parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu po wcześniejszych lekcjach poświęconych Kościołowi Prześladowanemu postanowiła, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez przeprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Zduńska Wola: rozpoczęcie obchodów 100-lecia urodzin abp. Dąbrowskiego

2016-11-18

W środę 16 listopada 2016 r. w parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli rozpoczęły się organizowane przez Zgromadzenie Księży Orionistów obchody Jubileuszu 100-lecia urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego, orionisty wieloletniego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.