Rycerze Kolumba już w Sieradzu

2016-12-17

Dnia 16 grudnia 2016 r. o godz. 18.30 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu miało miejsce zaprzysiężenie 11 braci do grona Zakonu Rycerzy Kolumba, a tym samym powiększył się krąg sieradzkich Rycerzy liczących już obecnie 21 braci. Na chwilę obecną w strukturach diecezji włocławskiej istnieją dwie rady Rycerzy Kolumba: w Zduńskiej Woli i Ciechocinku. Już niewiele dzieli nas od założenia niezależnej Rady Rycerskiej w Sieradzu.

Nie tylko pamiątka - ukazał się album o ŚDM w diecezji włocławskiej

2016-12-14

Nakładem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników ukazał się album pt. „Szczęśliwi miłosierni. Diecezja włocławska i Kraków”, pod redakcją ks. Janusza Bartczaka. Już pierwsze przekartkowanie ukazuje kościoły, ulice, place i inne miejsca spotkań: kolorowe, radosne, pełne młodzieży. Walorem książki, która liczy 189 stron, są m.in. liczne fotografie, jednak główną intencją autora opracowania i jego współpracowników jest przypomnienie papieskich słów wypowiedzianych w lipcu 2016 r. do każdego z nas, i nadzieja, że publikacja przyczyni się do wzmocnienia wiary czytelnika.

Podsumowanie działalności Diecezjalnego Centrum ŚDM

2016-12-12

Zakończenie roku duszpasterskiego, w którym w Polsce przeżywane były Światowe Dni Młodzieży, oznacza również finał pracy gremium, które z mandatu Biskupa Włocławskiego miało za zadanie przygotowanie diecezji do tego wydarzenia – Diecezjalnego Centrum ŚDM. Może ciekawić, czym właściwie zajmowało się Centrum i jak wyglądała praca tworzących je osób. Oto krótka historia działalności tego zespołu, który z satysfakcją może pogratulować sobie dobrze wykonanego zadania i przyczynił się do przeżycia przez młodzież i starszych niezapomnianych lipcowych dni.

Uczniowie szkoły Długosza z życzeniami dla Pasterza Diecezji

2016-12-10

W setnym dniu nauki, w setnym roku od założenia szkoły Długosza, z okazji urodzin Pasterza Diecezji, stu uczniów Zespołu Szkół Katolickich odśpiewało: „Sto lat! niech żyje” ks. bp. Wiesławowi Meringowi z okazji urodzin.

List z Mongolii

2016-12-08

„Minęły trzy miesiące od naszego powrotu z urlopu do Mongolii. Nadal wykonujemy te same prace w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w dzielnicy Haan Uul w Ułan Bator. Zajmujemy się młodzieżą, dziećmi i ubogimi z wysypiska” – piszą w korespondencji nadesłanej z Mongolii Piotr i Anna Mokwińscy – świeccy misjonarze z diecezji włocławskiej.