Ciechocinek: uroczystości na dawnym cmentarzu żydowskim

2017-06-29

29 czerwca na dawnym Cmentarzu Żydowskim w Ciechocinku miało miejsce odsłonięciem tablicy upamiętniającej miejsce pochówku Żydów, dawnych mieszkańców miasta. W uroczystości wziął udział biskup włocławski Wiesław Mering i Michael Schudrich, naczelny Rabin Polski.

Podsumowanie cyklu warsztatów ewangelizacyjnych w diecezji włocławskiej

2017-06-29

Papież Franciszek w Evangelii Gaudium mówi o „pilnej potrzebie, jak nigdy dotąd naglącej, by wszędzie rozległa się Dobra Nowina o Jezusie”. W tym duchu oraz jednocześnie idąc za wezwaniem „Idźcie i głoście”, jakie Konferencja Episkopatu Polski przyjęła w obecnym roku duszpasterskim - został zorganizowany w ostatnich miesiącach przez Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej cykl warsztatów ewangelizacyjnych. W dniu 27 czerwca br. miało miejsce kolejne spotkanie liderów wspólnot skupionych w ramach Forum, podczas którego podjęto się podsumowania wspomnianych warsztatów.

Szkoła im. ks. Długosza we Włocławku bierze udział w konkursie Podwórko talentów NIVEA

2017-06-29

Jako jedyna placówka we Włocławku – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza – zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Z kilkuset zgłoszonych prezentacji z całej Polski, praca uczniów z klasy 4b przeszła do etapu, w którym powodzenie na wygranie nowoczesnego placu zabaw zależy tylko od głosowania internautów.

Konin: dziękczynna Msza trzeźwościowa w św. Wojciechu

2017-06-27

W niedzielę 25 czerwca, w parafii pw. św. Wojciecha w Koninie sprawowana była ostatnia przed wakacjami, dziękczynna Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” organizatorzy zaprosili wiernych na koncert.

Ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczy diecezjalnej pielgrzymce do Fatimy

2017-06-24

Dziś rano w Kaplicy Objawień maryjnego sanktuarium w Fatimie ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczył Mszy św. dla polskich pielgrzymów. Był to kolejny punkt duchowego programu diecezjalnej pielgrzymki na stulecie fatimskich objawień, która trwa od 19 do 27 czerwca br. Kilkunastu kapłanów i wierni świeccy z diecezji włocławskiej zawieźli do Fatimskiej Pani intencje własne i Kościoła Diecezjalnego.