DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Blisko 600 pielgrzymów wyruszyło z Sieradza na Jasną Górę

2017-08-22

22 sierpnia br. około 600 pielgrzymów wyruszyło w pieszej pielgrzymce z Sieradza na Jasną Górę. Jest to już 407 raz, kiedy sieradzanie i okoliczni mieszkańcy odkładają na bok pracę i swój okres wczasowy, aby podjąć ośmiodniowe rekolekcje w drodze. Pątnicy sieradzcy wyruszyli pod hasłem „Idźcie i głoście”, które ma skłaniać każdego z pielgrzymów do dawania świadectwa swojej wiary oraz głoszenia Dobrej Nowiny przez słowo, modlitwę i budujący przykład, że Ewangelia Jezusa Chrystusa jest świętym, niezmiennym i centralnym drogowskazem w ich życiu.


Na Jasną Górę zmierza V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej

2017-08-22

W dniach 22-27 sierpnia odbywa się V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej. Pielgrzymi rowerowi pokonają łącznie 360 km. Warto dodać, iż szlak przemierzają nie tylko pielgrzymi w sile wieku: najstarszy pielgrzym to 75-letni mężczyzna, najmłodszymi uczestnikami są 10-letni Kubuś i 9-letnia Julia. Pielgrzymka liczy łącznie 48 uczestników.


„Dzieci Holocaustu” z wizytą w Sieradzu

2017-08-18

17 sierpnia br. o godz. 17.00 Sieradzkie Muzeum Okręgowe we współpracy z parafią Wszystkich Świętych w Sieradzu zorganizowało spotkanie z osobami, które uwrażliwiają swoich słuchaczy na dramat Holocaustu. Do Sieradza zawitała p. Joanna Sobolewska-Pyz – Przewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” oraz p. Anna Kołacińska-Gałązka – autorka książki „Nie mogliśmy pojąć dlaczego… Losy i przeżycia Dzieci Holocaustu” oraz wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia „Drugie Pokolenie – Potomkowie Ocalałych z Holocaustu”.


Sieradz, Zduńska Wola i Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej przygotowują się do wyjścia na pielgrzymi szlak (zapowiedź)

2017-08-18

„Idźcie i głoście” – to słowa, które również dla kolejnych grup z Sieradza, Zduńskiej Woli i pielgrzymki rowerowej, udających się za kilka dni na pielgrzymi szlak prowadzący na Jasną Górę staną się myślą przewodnią. Kolejne grupy udające się na Jasną Górę w drugiej połowie sierpnia, tworzą Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskie w roku 2017. Od pierwszych dni sierpnia trwają już zapisy pątników udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i jednocześnie centralnych uroczystości związanych z Jubileuszem 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Grupy z Sieradza, Zduńskiej Woli i Diecezjalna Rowerowa wyruszą w dniu 22 sierpnia br., by dotrzeć do Częstochowy 24 sierpnia. 


Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył centralnej uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-16

Kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, przewodniczył uroczystej Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w licheńskiej bazylice. Był to centralny moment obchodów jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12534249 -GOŚCI ONLINE: 58

projektowanie stron www