We Włocławku rozmawiano na temat misji

2017-10-19

19 października br. o godz. 10.00 w auli seminaryjnej im. kard. Stefana Wyszyńskiego WSD we Włocławku odbyło się sympozjum duszpastersko-misyjne „Idźcie i głoście”. Głównym celem spotkania było pogłębienie relacji duszpasterstwa parafialnego z misjami oraz utworzenie w diecezji włocławskiej nowych struktur misyjnych na poziomie parafii.

Włocławek: bp Mering otworzył i poświęcił boisko sportowe przy „Małym Długoszu”

2017-10-18

Błyskawiczny rozwój Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza we Włocławku nie jest tajemnicą. Po „Podwórku Talentów Nivea”, przyszedł czas na kolejne obiekty. 18 października ks. bp Wisław Mering dokonał poświęcenia i otwarcia nowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej ZSK (ul. Wojska Polskiego 2A). W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in.: Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Włocławek: pokaz filmu „Dwie korony”

2017-10-17

We włocławskim Multikinie odbył się specjalny pokaz filmu „Dwie korony” w reżyserii Michała Kondrata opowiadający o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego – jednego z wielkich świętych pochodzących z diecezji włocławskiej. W tym roku przypada 35. rocznica kanonizacji o. Maksymiliana Kolbe, której dokonał Jan Paweł II 10 października 1982 r. oraz 100. rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej.

Koncert Pieśni Maryjnych w parafii św. Stanisława we Włocławku

2017-10-16

Dnia 15 października w kościele św. Stanisława BM we Włocławku odbył się Koncert Pieśni Maryjnych zatytułowany „Totus Tuus”. Inicjatorem wydarzenia był ksiądz biskup Wiesław Mering, który objął nad nim honorowy patronat. Organizacją przedsięwzięcia zajął się ksiądz prałat Sławomir Deręgowski. Pytany o ideę imprezy, wskazał na chęć oddania szczególnej czci Maryi w miesiącu Jej poświęconym.

Turek: parafia Matki Bożej Fatimskiej zakończyła obchody stulecia fatimskich objawień

2017-10-14

Papież Franciszek ogłosił rok 2017 rokiem fatimskim z racji 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie. Szczególnie uroczyście obchodzono ten rok w parafii w Turku-Obrzębinie, gdzie patronką parafii jest Matka Boża Fatimska. Na ich zakończenie, 13 października br. uroczystej Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny diecezji ks. prał. Wojciech Frątczak.