DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Brdów: diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

2017-04-24

190 osób z całej diecezji włocławskiej zgromadziło się w dniach 21 - 23 kwietnia br. na kolejnym weekendzie formacyjnym dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem grupę gościli Ojcowie Paulini w klasztorze w Brdowie. Tematem rekolekcji, które prowadził ponownie Artur Skowron - doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, lider wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Galilea oraz członek Rady Pastoralnej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, był TALENT.


14. rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa

2017-04-22

W sobotę 22 kwietnia br. przypada liturgiczna rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego. Pamiętajmy tego dnia w naszych wspólnotach o modlitwie w intencji Księdza Biskupa. Upamiętnienie tej rocznicy połączone zostanie z imieninami Pasterza Diecezji w dniu 21 czerwca br.


Ks. bp Bronisław Dembowski obchodził jubileusz 25-lecia sakry biskupiej

2017-04-20

„Wyrażamy wdzięczność za gorliwą posługę pasterską, zwłaszcza żarliwość w głoszeniu Ewangelii, wspieraną po ojcowsku wspólną z kapłanami służbą oraz popieranie dialogu ekumenicznego” – napisał papież Franciszek w pozdrowieniu z okazji srebrnego jubileuszu sakry bp. Bronisława Dembowskiego. 20 kwietnia br., a więc dokładnie w 25. rocznicę święceń biskupich, w katedrze włocławskiej jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Dembowski, a na zaproszenie bp. Wiesława Meringa homilię wygłosił abp Henryk Muszyński, główny konsekrator Jubilata i jego poprzednik na katedrze biskupów włocławskich.


Franciszek do bp. Dembowskiego: wyrażamy wdzięczność za popieranie dialogu ekumenicznego

2017-04-20

„Wyrażamy wdzięczność za gorliwą posługę pasterską, zwłaszcza żarliwość w głoszeniu Ewangelii, wspieraną po ojcowsku wspólną z kapłanami służbą oraz popieranie dialogu ekumenicznego” – napisał papież Franciszek w pozdrowieniu z okazji srebrnego jubileuszu sakry bp. Bronisława Dembowskiego.


Bp Mering do Benedykta XVI: niech Pan Jezus wynagrodzi Wielkiemu Papieżowi cały trud!

2017-04-18

„Mam zaszczyt, jako biskup Diecezji Włocławskiej – tej, na której ziemi urodziła się i żyła 16 lat św. Faustyna Kowalska oraz urodził się św. o. Maksymilian Kolbe – złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia” – napisał ks. bp Wiesław Mering w liście z okazji 90. urodzin Benedykta XVI. Biskup Włocławski przekazał życzenia osobiście na ręce Papieża-Emeryta podczas prywatnej audiencji, jaka odbyła się 5 kwietnia br. na Watykanie.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 11277537 -GOŚCI ONLINE: 32

projektowanie stron www