"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - Msza posłania - Brzegi, 31 lipca 2016 roku

2016-08-12

Do zaangażowania w rozwój innej ludzkości, nie czekając na oklaski, ale poszukując dobra dla niego samego, zachęcił młodych Franciszek podczas Eucharystii na Campus Misericordiae w Brzegach 31 lipca br. Na Mszy św. posłania wieńczącej 31. Światowe Dni Młodzieży papież apelował: "Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijaży” duszy, aby wydawać się lepszymi!". Papież ogłosi, że następny ŚDM , po dwóch na poziomie diecezjalnym, będzie w roku 2019 w Panamie. W Eucharystii uczestniczyło ok. 2 mln młodych ze wszystkich kontynentów.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - Łagiewniki - Msza św. dla kapłanów, kleryków i osób konsekrownych, 30 lipca 2016 roku

2016-08-10

Kapłan nie zadowala się życiem przeciętnym, płonie pragnieniem świadczenia, lubi ryzyko i wychodzi nie ograniczony drogami już wytyczonymi, lecz jest otwarty i wierny trasom wskazanym przez Ducha Świętego: przeciwny wegetacji, uradowany z ewangelizacji - mówił Franciszek 30 lipca podczas Mszy św. z duchowieństwem, świeckimi konsekrowanymi i seminarzystami z całej Polski przybyłych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - Ojciec Święty Franciszek na Jasnej Górze, 28 lipca 2016 roku

2016-08-10

"Niech Matka zaszczepi pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości i stworzenia komunii ze wszystkimi" - powiedział papież Franciszek w kazaniu w czasie Eucharystii, odprawionej 28 lipca na Jasnej Górze. Podkreślał, że Bóg, który zbawia człowieka jest "mały, bliski i konkretny". W sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, u szczytu Jasnej Góry papież przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce z udziałem setek tysięcy wiernych.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - powitanie Ojca Świętego Franciszka na Wawelu, 27 lipca 2016 roku

2016-08-08

27 lipca br. rozpoczęła się pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Polski, związana z XXXI Światowymi Dniami Młodzieży. Oficjalne powitanie, jak i pierwsze spotkanie z polskimi biskupami odbyło się na Wawelu. W spotkaniu z Włocławka wzięli udział ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Stanisław Gębicki.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - katecheza dla młodzieży diecezji włocławskiej w Grabiu, 27 lipca 2016 roku

2016-08-07

„Każdy z nas niech sobie odpowie na pytanie: kim dla mnie jest Jezus?” – mówił podczas spotkania z młodzieżą z diecezji włocławskiej w parafii Wniebowzięcia NMP w Grabiu k. Wieliczki ks. bp Wiesław Mering. Biskup Włocławski wygłosił pierwszą katechezę do młodzieży biorącej udział w ŚDM Kraków 2016 i odprawił Mszę św. oraz wygłosił homilię. Wydarzenie miało miejsce w środę 27 lipca br., a więc w pierwszym z trzech dni, gdy młodzież spotykała się na katechezach głoszonych przez księży biskupów.