"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - katecheza dla młodzieży diecezji włocławskiej w Grabiu, 27 lipca 2016 roku

2016-08-07

„Każdy z nas niech sobie odpowie na pytanie: kim dla mnie jest Jezus?” – mówił podczas spotkania z młodzieżą z diecezji włocławskiej w parafii Wniebowzięcia NMP w Grabiu k. Wieliczki ks. bp Wiesław Mering. Biskup Włocławski wygłosił pierwszą katechezę do młodzieży biorącej udział w ŚDM Kraków 2016 i odprawił Mszę św. oraz wygłosił homilię. Wydarzenie miało miejsce w środę 27 lipca br., a więc w pierwszym z trzech dni, gdy młodzież spotykała się na katechezach głoszonych przez księży biskupów.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Dni w Diecezji - Dzień Maryjny w Licheniu, 23 lipca 2016 roku

2016-08-05

W sobotę 23 lipca w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu miało miejsce centralne wydarzenie w ramach „Dni w Diecezji” w diecezji włocławskiej. O godz. 16, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa czterech biskupów i 152 kapłanów koncelebrowało Najświętszą Eucharystię przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Dni w Diecezji - Dzień Miłosierdzia w Świnicach Warckich, 22 lipca 2016 roku

2016-08-05

Kolejny dzień „Dni w Diecezji” przebiegał pod hasłem Miłosierdzia. Pielgrzymi ŚDM z diecezji i z zagranicy 22 lipca br. przybyli najpierw do Głogowca, miejsca urodzin św. Faustyny Kowalskiej, aby uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej, a następnie wzięli udział w Godzinie Bożego Miłosierdzia w Świnicach Warckich.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Dni w Diecezji - Folk day we Włocławku, 21 lipca 2016 roku

2016-08-04

Choć XXXI Światowe Dni Młodzieży są już za nami, to chcemy przypomnieć obrazy z nimi związane. Zapraszamy do śledzenia na stronie diecezji włocławskiej relacji fotograficznej z zakończonego wydarzenia w diecezji i w Krakowie. 21 czerwca br. o godzinie 17:00 na terenach zielonych przy Hali Mistrzów we Włocławku odbył się Festiwal Młodych. Koncert został zorganizowany z racji trwających Światowych Dni Młodzieży i „Dni w Diecezji”. Wpisywał on się program dnia włocławskiego: „Folk Day!”