Konin: Majowa msza trzeźwościowa i koncert Tomka Kamińskiego w parafii św. Wojciecha (zapowiedź)
2017-05-19

W ostatnią niedzielę miesiąca, 28 maja, o godz. 18.00 sprawowana będzie msza św. w intencji „Trzeźwości Narodu i w Rodzinach”, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert znanego i lubianego muzyka, kompozytora i autora tekstów Tomka Kamińskiego.

Tomek Kamiński jest współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Grał też z grupą Dżem. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite.
Ten znakomity artysta jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami wykonują swoje pieśni. Od wielu lat przylgnął do niego również termin wykonawca muzyki chrześcijańskiej. Sam artysta nie kryje się ze swoją wiarą i w sposób jasny i klarowny podkreśla, że inspiracją do napisania tekstów i komponowania muzyki jest Bóg! Wszyscy zapewne pamiętamy utwór, „Ty tylko mnie poprowadź”, który stał się prawdziwym przebojem, a był swoistą apostrofą skierowaną do Boga Ojca.

CD „Małe miłości”, „Anioły do mnie wysyłaj”, „Jaśmin”, „Muzyczne listy do młodych”, „Jeszua Ben Adonai”, „Krzyżacy”, „Dobro nieskończone” ( o ks. Jerzym Popiełuszce) rozchodziły się po koncertach „jak ciepłe bułeczki”. Wydał również płytę „Pieśni Na Wielki Post”, a także napisał dwie książki „Powołany Do Miłości” i „Żyć Czyli Kochać”. Rok temu, wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych, Tomek nagrał kolejną, ósmą już płytę zatytułowaną „Muzyka z Przesłaniem”.

Koncert współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami koncertu są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”.

Anna Wysocka, Tygodnik „Adalbertus”

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY