DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


XVII Ogólnopolskie Sympozjum Teologiczne pt.: „EVANGELIUM VITAE”. O NOWĄ KULTURĘ LUDZKIEGO ŻYCIA (zaproszenie)
2017-02-15

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zapraszają do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Sympozjum Teologicznym pt.: „EVANGELIUM VITAE”. O NOWĄ KULTURĘ LUDZKIEGO ŻYCIA.

Sympozjum naukowe odbędzie się 22 i 23 lutego 2017 roku w Kazimierzu Biskupim w Gminnym Ośrodku Kultury przy Placu Wolności 2.

W minionym roku byliśmy świadkami wielu dyskusji medialnych na temat ludzkiego życia. Powracał motyw jego obrony od poczęcia do naturalnej śmierci. Pojawiła się propozycja nowej ustawy, a z nią szereg kontrowersji. Z drugiej strony „czarne” marsze i wołanie o swoiście pojmowaną „wolność” dla kobiet.
W związku z tymi wydarzeniami zrodziły się pytania, które stały się inspiracją do zorganizowania kolejnego ogólnopolskiego sympozjum poświęconego zagadnieniom małżeństwa i rodziny. Czy poczęty człowiek ma prawo do ochrony prawnej? Czy społeczeństwo winno się zgadzać z tezą: zbrodnia nie pociąga za sobą kary. Czy życie ludzkie jest wartością od momentu poczęcia? Jak dziś budować kulturę ludzkiego życia? Czy duszpasterstwo rodzin w Polsce skutecznie włącza się w dzieło jej tworzenia?

Zbliżające się sympozjum naukowe poświęcone problematyce Ewangelii życia jest próbą wyjścia naprzeciw aktualnym zagadnieniom dotyczącym pastoralnej posługi Kościoła wobec małżeństw i rodzin. Inspiracją do pogłębionej refleksji jest ciągle aktualny dokument autorstwa św. Jana Pawła II „Evangelium Vitae”. Głęboki namysł zaproszonych specjalistów, reprezentujących różne ośrodki i dyscypliny naukowe, daje nadzieję na ciekawe końcowe rozwiązania. Kazimierskie sympozjum, po raz kolejny, stwarza okazję do wymiany myśli oraz podjęcia nowych inicjatyw na rzecz małżeństwa i rodziny.

Zapisy: https://goo.gl/VNj1hj


Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13187812 -GOŚCI ONLINE: 50

projektowanie stron www