Zmarł Antoni Gręźlikowski - ojciec ks. prał. dra hab. Janusza Gręźlikowskiego

2017-05-23

Informujemy, że zmarł ojciec ks. prał. dra hab. Janusza Gręźlikowskiego (Oficjała Sądu Biskupiego i profesora WSD we Włocławku) - Antoni Gręźlikowski (l. 89). Pogrzeb odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 11.00 w parafii św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2017-05-21

W dzisiejszą niedzielę w nocy, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie i dziekan dekanatu konińskiego II. Żył 56 lat, 22 maja obchodziłby 29 rocznicę święceń kapłańskich.

Konin: Majowa msza trzeźwościowa i koncert Tomka Kamińskiego w parafii św. Wojciecha (zapowiedź)

2017-05-19

W ostatnią niedzielę miesiąca, 28 maja, o godz. 18.00 sprawowana będzie msza św. w intencji „Trzeźwości Narodu i w Rodzinach”, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert znanego i lubianego muzyka, kompozytora i autora tekstów Tomka Kamińskiego.