DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering na Wielki Post: nawrócenie stanowi samo serce chrześcijaństwa

2017-02-25

„Bez nawrócenia chrześcijaństwo nie jest możliwe, bez podjęcia obowiązku przemiany serca nie zrozumiemy też tak nam potrzebnego Bożego Miłosierdzia” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim na Wielki Post. Mówiąc o nawróceniu hierarcha podkreśla, że stanowi ono samo serce chrześcijaństwa.


Bp Mering o „Klątwie”: nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni

2017-02-24

„Nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni” – napisał w oświadczeniu będącym reakcją na wystawienie spektaklu „Klątwa” biskup włocławski Wiesław Mering. Podkreśla, że nie można udawać, że się nic nie stało i od wierzących wymaga się jasnego świadectwa.


Minister Edukacji Narodowej z wizytą u Biskupa Włocławskiego i w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2017-02-21

W poniedziałek 20 lutego br., do Włocławka przyjechała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Pierwszym punktem odwiedzin była wizyta złożona ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi w Domu Biskupów Włocławskich. W spotkaniu uczestniczyła także p. Joanna Borowiak - Poseł na Sejm RP, p. Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, ks. prał. Jacek Kędzierski – Dyrektor ZSK im. ks. J. Długosza oraz p. Jarosław Chmielewski – Radny Rady Miasta Włocławek.


Rekolekcje dla maturzystów

2017-02-20

Rekolekcje o charakterze powołaniowym odbyły się w Seminarium Włocławskim już po raz dziewiąty w dniach od 17 do 19 lutego br. Swój udział zgłosiło 75 uczestników z następujących parafii: Aleksandrów Kujawski (Przemienienia Pańskiego), Brudzew, Brzeźno koło Konina, Chełmica Duża, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Kłodawa, Koło (M.B. Częstochowskiej), Konin (NMP Królowej Polski; św. Bartłomieja; św. Wojciecha), Kramsk, Lipno (WNMP), Lubicz Górny, Lubotyń, Nieszawa, Piotrków Kujawski, Radziejów (WNMP), Rychwał, Sieradz (NSPJ), Sompolno, Szadek, Tuliszków, Uniejów, Warta (św. Mikołaja), Włocławek (Ducha Świętego, św. Maksymiliana, WNMP), Zduńska Wola (św. Maksymiliana, WNMP) oraz Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza.


Diecezjalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową

2017-02-19

Po zakończonych dekanalnych i rejonowych rozgrywkach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową, dnia 18 lutego br. odbył się ich etap diecezjalny. Wszystkich księży opiekunów, zawodników i kibiców gościnnie przyjęła parafia Kłotno w osobach: Księdza Proboszcza Ryszarda Pospieszyńskiego i Pana Wójta Gminy Baruchowo Stanisława Sadowskiego.


______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 10707903 -GOŚCI ONLINE: 72

projektowanie stron www