Ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczy diecezjalnej pielgrzymce do Fatimy

2017-06-24

Dziś rano w Kaplicy Objawień maryjnego sanktuarium w Fatimie ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczył Mszy św. dla polskich pielgrzymów. Był to kolejny punkt duchowego programu diecezjalnej pielgrzymki na stulecie fatimskich objawień, która trwa od 19 do 27 czerwca br. Kilkunastu kapłanów i wierni świeccy z diecezji włocławskiej zawieźli do Fatimskiej Pani intencje własne i Kościoła Diecezjalnego.

Katedra Włocławska: Msza św. w dniu imienin ks. bp. Wiesława Meringa

2017-06-21

W środę 21 czerwca br. w Bazylice Katedralnej we Włocławku, z racji imienin oraz 14. rocznicy święceń biskupich i ingresu do katedry ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Dostojny Solenizant. Na modlitwie zgromadzili się: bp Bronisław Dembowski, prezbiterzy, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy. Z rąk Księdza Biskupa neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące do pracy duszpasterskiej w pierwszej parafii.

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2017-06-21

Jak każdego roku, w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, 21 czerwca ogłaszane są zmiany personalne w diecezji włocławskiej. Zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 1 lipca. Tegoroczne zmiany charakteryzują nominacje proboszczowskie np. w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku, NMP Królowej Polski w Koninie (po niespodziewanej śmierci proboszcza) czy św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim, a także zmiany wikariuszowskie w wielu miejscach diecezji.

Dąbie n. Nerem: rowerowa pielgrzymka do Charłupi Małej

2017-06-18

W sobotę 17 czerwca br., piętnastoosobowa grupa pielgrzymów rowerowych z Dąbia nad Nerem wyruszyła w stronę sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej. Pielgrzymi wyruszając, oprócz niezbędnego bagażu zabrali ze sobą intencje, prośby i radości, a także sprawy trudne, które złożyli przed obliczem Matki Bożej.

Uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu

2017-06-16

15 czerwca w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 17.00 rozpoczęła się główna Msza św. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu, słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów na Boże Ciało. Uroczystości przewodniczył biskup Józef Zawitkowski z Łowicza.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

______________FACEBOOK______________